Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nietypowe ogłoszenia o niebezpiecznych pomidorach. „Tak robi katolik – grzeszy szkodząc chemią”

W poniedziałek otrzymaliśmy kilka wiadomości o ogłoszeniach, jakie pojawiły się obok jednego z targowisk. Z przymrużeniem oka prezentujemy sposób, w jaki klienci ostrzegani są o pomidorach, które mają być szkodliwe dla zdrowia.

Trudno stwierdzić, czy jest to ostrzeżenie od klienta, który nie był zadowolony z jakości zakupionego towaru, czy też sposób walki z konkurencją. Jednak pisane odręcznie ogłoszenia pojawiły się obok jednego z podlubelskich targowisk. Autor ostrzega innych przed zakupem pomidorów od jednego z rolników, przy czym podaje również jego imię i nazwisko.

Z wywieszonej w ruchliwym miejscu kartki możemy dowiedzieć się, że owe pomidory mają być szkodliwe dla zdrowia z uwagi na szokujące ilości chemicznych oprysków. Producent ma bowiem stosować pestycydy ponad normę.

-Dla pana …. liczy się tylko kasa, tak mówił, a nie człowiek. Grzeszy szkodząc chemią trującą bliźniemu dla pieniędzy – tak robi katolik – czytamy w „Ważnej uwadze dla ludzi”.

Jak wynika z informacji, jej autor jest osobą bardzo dobrze poinformowaną. Wskazuje, gdzie jeszcze rolnik sprzedaje owe pomidory, jak też w jakiej miejscowości je uprawia. Zapewnia również, że producent sam ich nie spożywa.

Oczywiście dane osobowe zawarte w „ogłoszeniu” ukryliśmy.

Nietypowe ogłoszenia o niebezpiecznych pomidorach. „Tak robi katolik – grzeszy szkodząc chemią”

12 komentarzy

  1. w sumie nic nowego – polskie piekielko. do…ac sasiadowi ile sie tylko da, bo po co jemu ma byc lepiej niz mnie. piszacy zapewne pracowal u goscia, chlal, wylecial i teraz „dziekuje”, bo skad by wiedzial o tych „szokujacych ilosciach pesCYCYdow. odnosnie chemii w zarciu to juz dawno wiadomo, ze jest we wszystkim. tu wiecej, tam mniej…

Dodaj komentarz