690 680 960

Nietypowa interwencja strażaków. Usuwali kukurydzę z drogi wojewódzkiej (zdjęcia)

W środę strażacy z terenu powiatu bialskiego usuwali kukurydzę rozsypaną na drodze wojewódzkiej nr 813. Działania na miejscu zdarzenia prowadziły trzy zastępy strażaków.

W środę strażacy z OSP KSRG Drelów oraz OSP Kwasówka otrzymali zgłoszenia o rozsypanej kukurydzy na drodze wojewódzkiej nr 813 w miejscowości Kwasówka i Drelów w powiecie bialskim.

Kukurydza prawdopodobnie wysypała się z przejeżdżającego pojazdu w trakcie transportu. Oprócz strażaków na miejscu interweniował przedstawiciel Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Strażacy przez kilkadziesiąt minut usuwali z drogi rozsypane ziarna kukurydzy znajdujące się na długości kilkuset metrów. Na czas prowadzonych działań konieczne było wstrzymanie ruchu. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

(fot. OSP KSRG Drelów)

12 komentarzy

 1. A kierowca gdy dojechał na miejsce rozładunku pewnie zgłosił na Policję kradzież przewożonego towaru 🙂

  • Dziadek ze Slamsowa

   Podobną sytuację ze zgubieniem widziałem w 1970 r we wtedy w Ludowym Wojsku Polskim.
   Moja jednostka wojskowa poderwana alarmem poszła w rozsypkę, a miała się zgrupować na odległej o 60 km polanie leśnej. Pojechałem tam SKOT’em z dowódcą pułku. Po 2 godzinach prawie cały pułk już tam był, brakowało tylko jednego batalionu piechoty Tj. ok. 800 żołnierzy na transporterach SKOT. Po dalszych 3 godzinach usłyszeliśmy warkot SKOT’a pędzącego na zgrupowanie. Z fantazją podjechał pod wóz dowódcy, zahamował, aż sypnęło piachem i z dumą zameldował: „Towarzyszu pułkowniku melduje przybycie II Batalionu Piechoty !!!”
   Na co pułkownik posiniał na twarzy i ryknął najczystszą polszczyzna, z dobrą dykcją: ” A gdzie ty chu…u masz ten batalion ?!”. Wtedy dowódca tego batalionu w stopniu majora obejrzał się za siebie i wydukał: ” Nnnie wiem… „

 2. J. Tuwim
  Idzie Grześ
  Przez wieś,
  Worek piasku niesie,
  A przez dziurkę
  Piasek ciurkiem
  Sypie się za Grzesiem….

 3. Gołębie ucieszą się, a i dziki nie pogardzą.

 4. Na Boga, nie wystarczyłoby kilku chłopów z miotłami, trzeba było aż strażaków? Dobrze, że wojska i policji nie zaangażowano.

  • Nie można pozwolić, żeby druhowie siedząc po remizach z nudów obgryzali paznokcie, albo, nie daj Boże, dłubali w nosach do krwi… 😆

 5. Nie śmiejta się bo zaraz będą pisać, że za Niemca to by do ziarenka wyzbierali, bądź jak Ruski przyjdzie to korę jeść będziemy. Ech, gdzie te czasy dobrobytu, kiedy zboże na tory sypali synowie Podlasia!

 6. To zarządca drogi powinien sprzątać, a nie strażacy! Powinni co najwyżej zablokować drogę na czas uprzątnięcia kukurydzy…

 7. Czy idiota któtry wiózł toto został odnaleziony ?

 8. Będzie teraz rosła przy drodze.

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas