Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Nietypowa akcja: Dzieci proszą o trzeźwość za kierownicą

Dzieci z jednej ze szkół podstawowych napisały listy, w których proszą kierowców by nie prowadzili pojazdów pod wpływem alkoholu. W trosce o bezpieczeństwo.

Jak ważna jest trzeźwość podczas prowadzenia pojazdu wiedzą nawet dzieci. Uczniowie III klasy ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie w gm. Annopol, postanowiły w nietypowy sposób wpłynąć na wyobraźnię dorosłych. Liczą, że ich apel wpłynie na tych, którym zdarza się wsiadać za kierownicę po wypiciu kilku głębszych.

Napisali bowiem listy z apelem skierowanym do kierowców. Przekazali je policjantom z Kraśnika, którzy przyjechali z wizytą do szkoły. Zagłębiając się w treść listów łatwo się przekonać, że dzieci są świadome zagrożenia powodowanego przez nietrzeźwych kierujących.

Jak wyjaśniają uczniowie, liczą że kierowcy wezmą je sobie do serca i będą o nich pamiętać.

Nietypowa akcja: Dzieci proszą o trzeźwość za kierownicą
Nietypowa akcja: Dzieci proszą o trzeźwość za kierownicą

(fot. KPP Kraśnik)
2014-11-13 23:59:46

6 komentarzy

 1. Drogie dzieciaczki Wasze oczekiwania pewnie by się spełniły, tylko młoty do których zwracacie się z takimi prośbami nie czytają 112 lublin,pl z różnych przyczyn.
  Jedni właśnie siedzą przy kielichu, inni siedzą w kryminale, a część z nich nawet internetu nie ma.
  Buziaki dla was od „wujka dobra rada”.

 2. Świetna akcja, podoba mi się.

 3. te listy powinny byc do mam, babc, wujkow i cioc i wielu innych osob, ktore wsiadaja do auta z pijanym kierowca- „mamo nigdy nie wsiadaj i nie kaz nam wsiadac kiediedy prowadzi pijany kierowca, odwaz sie powiedziec -nie pojedziemy,bo piles”

 4. TAKIE LISTY POWINNY TRAFIĆ NA BILBORDY STOJĄCE PRZY RUCHLIWYCH DROGACH!!!!

  • Kaśka z kurnej chaty

   Nie tylko na bilbordy, ale jak na katolicki Kraj przystało powinny być czytane z ambon wszystkich kościołów tak jak listy do Koryntian, albo innych świetych

Z kraju

Sport