Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwy rowerzysta i 19-latek z dwoma zakazami kierowania. Wpadli w ciągu jednej nocy

Zamojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej młodego mężczyznę, który prowadził opla mając dwa aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Z kolei kontrolowany mężczyzna kierujący rowerem miał ponad promil alkoholu w organizmie. Wkrótce zachowanie obu mężczyzna na drodze oceni sąd.

Policjanci Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego na ulicy Partyzantów w Zamościu zauważyli rowerzystę, którego jednoślad nie miał świateł. Po zatrzymaniu do kontroli policjanci wyczuli od cyklisty alkohol.

– Badanie alkomatem wykazało, że 37-latek z Zamościa, który kierował rowerem w organizmie miał ponad promil. Wobec kierującego do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Niespełna dwie godziny później ten sam patrol na ulicy Koźmiana zauważył kierującego oplem, którego samochód nie posiadał wymaganego przepisami oświetlenia.

– Policjanci kierującego zatrzymali go do kontroli drogowej. Pojazdem kierował 19-letni mieszkaniec Chełma. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Natomiast w czasie sprawdzania kierującego w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 19-latek ma orzeczone przez Sąd Rejonowy w Chełmie dwa zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. 19-latek nie mógł kontynuować jazdy, wiec policjanci przekazali samochód jednemu z pasażerów w wieku 38 lat, który jak się okazało był właścicielem auta. 19-latek za złamanie sądowego zakazu odpowie przed sądem – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Kodeks karny za złamanie sądowego zakazu przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości zgodnie z polskim prawem jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

11 komentarzy

 1. To teraz będzie miał 3ci zakaz hahaha prawo wg dzbanów z pis

  • przecież to sędzia wydał mu drugi zakaz

   • przecież to pis stanowił prawo 8 lat a kłamca morawiecki obiecywał bezpieczne drogi rok temu jak zwykle trzęsąc łapami. sedzia dzban wydał bo przepis mu pasował który ustanowił pis, amen

    • Prawo już teraz jasno stanowi co grozi za recydywę po jeździe na gazie. To nie posiory tylko sędziowie są tu winni. Pis nie orzekł kolejnego zakazu zamiast bezwzględnej odsiadki tylko Sąd.

    • ,,, podpisać się nie potrafi a się wypowiada tłuk pełowski.

 2. ci9ekawe czy posadzą młodego dzbana. Chyba najwyższy czas . Ale że pedalarz do sądu a nie zwyczajowo 2500 to ciekawe.

 3. Ten kaskder od roweru nie będzie miał już życia. Zniszczą go prawnie i finansowo. Będzie wiedział, że rowerem w tym kraju lepiej nie jeździć.

 4. „19-latek ma orzeczone przez Sąd Rejonowy w Chełmie dwa zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi.” Pięknie zczyna dorosłe życie! No „geniusz”!

 5. Dopiero dwa zakazy? Po 5 się przejmie, a po 8 na pewno przestanie jeździć.

  • Wytrzyma aż do ósmego zakazu? Biorąc pod uwagę dotychczasowy dorobek obawiam się, że któryś z wcześniejszych zakazów okaże się istotnie dożywotni.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo