Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwy motorowerzysta przewoził jednośladem rower z naprawy (wideo)

Policjanci w jednej z miejscowości powiatu włodawskiego zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. Wkrótce 43-latek stanie przed sądem i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do orzeczeń sądu oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Włodawscy policjanci podczas patrolu dróg powiatu, natrafili w miejscowości Bytyń w gminie Wola Uhruska na mężczyznę kierującego skuterem, który na jednośladzie przewoził rower.

Mężczyzna ten nietypowy transport tłumaczył tym, że wiezie pojazd z naprawy. Badanie alkomatem przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że miał w organizmie ponad 0,6 promila. Po sprawdzeniu w systemach przez policjantów okazało się, że 43-latek ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do orzeczeń sądu oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu do 5 lat więzienia.

(fot. wideo Policja Włodawa)

4 komentarze

  1. a rower nie kradziony?

  2. Gdyby nie te promile, to wioząc skuter na rowerze nie popełniałby wykroczenia.

    • Gdyby nie promile to by nie wiózł.

      • Przy 0,6 to trudno mówić o jakimś upojeniu. Największe forumowe rowerofoby w lecie, po grillowaniu, czy wokół zalewu jeżdżą rowerami z 1 czy 2 przed przecinkiem.