Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nietoperze wleciały do mieszkania. Przerażona kobieta zadzwoniła po strażaków

O tym, iż strażacy zajmują się nie tylko gaszeniem pożarów, wiadomo od dawna. Dość często ruszają też na ratunek zwierzętom. Tym razem pomagali kobiecie, którą wystraszyły nietoperze.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 18 na lubelskim Felinie. Straż pożarna została zaalarmowana, iż do jednego z bloków wleciały nietoperze. Zwierzęta mocno też przestraszyły właścicielkę mieszkania.

Jak nam wyjaśnia asp. Bartłomiej Pytka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, strażacy schwytali nietoperze a następnie wypuścili je na wolność. Nie było potrzeby interwencji innych służb.

Jak się okazuje, w przeszłości straż pożarna notowała już podobne wyjazdy. Wszystko spowodowane jest faktem, iż nietoperze u wielu osób wywołują strach. Na ich temat powstało też wiele mitów, które na stałe zakorzeniły się w społeczeństwie.

Tu jednak trzeba podkreślić, iż obawy te są nieuzasadnione, gdyż zwierzęta te nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzi. Należy jednak pamiętać, iż nietoperze, tak jak wiele innych dzikich ssaków, w przypadku próby schwytania potrafi ugryźć. Dlatego też, kiedy już dostaną się do mieszkania i przyjdzie potrzeba ich schwytania, należy to robić w rękawicach.

15 komentarzy

 1. Teź kiedyś złapałem nietoperza który przez uchylone okno wpadł do kuchni , nie panikowałem tylko załoźyłem rękawicę taką do piekarnika i czekałem momentu by jego nakryć , udało się i widziałem jak próbował ugryźć , nie przyszło mi do głowy by wołać jakieś słuźby i było to w śrudmieściu

  • „Senior” czy za twoich lat szkolnych poziom nauczania był bardzo niski czy może ty nie byłeś w stanie sprostać wymaganiom?
   „śrudmieście” to jeden przykład.
   Drugi przykład to liczba pojedyncza i mnoga…
   „nietoperza” i „nietoperze” – to jednak jest różnica w określeniu ilości tych ssaków 🙂

  • W śrudmiesciu powiadasz?
   A jakaś szkoła, chociażby podstawowa tam była?

  • No to daleko do szkoły ani do biblioteki nie miałeś żeby słownik ortograficzny pożyczyć ale chociaż tyle dobrego że go próbowałeś nakryć a nie POkryć.

 2. Z wyższym wykształceniem

  Gdzie ten świat zmierza. Coraz więcej ludzi jest bezradna na proste sytuacje życiowe. Coraz większa nieporadność społeczeństwa jest każdego dnia widoczna w artykułach prasowych oraz w mojej pracy. Na co dzień mam doczynienia z niemotami życiowymi a do tego mimo dyplomów studiów wyższych wiedza odbiega od wiedzy na poziomie liceum z lat 80 ubiegłego wieku.

  • Tu masz rację, szczególnie młodzież dzisiejsza, jeszcze ludzie z lat do 2000, to jakoś to życie potrafią ogarnąć, a Ci młodsi, dwie lewe ręce do wszystkiego

 3. Nie ma się co śmiać. Nietoperze są często nosicielami wirusa wścieklizny. Ukąsi albo zadrapie taki to nie wiadomo co robić czy iść do lekarza i prosić o szczepionkę przeciw wściekliźnie. Trochę głupio…choć drugiej strony wścieklizna to niemal pewny wyrok…

 4. Po straż bo nietoperz wleciał do mieszkania tępe miejskie łby.

 5. Pusty babsztyl rosół by miała na niedzielę dla męża

 6. Reakcja jak PISuar po wyborach ha ha łola boga koryto się skonczy

 7. „Dość często ruszają też na ratunek zwierzętom. Tym razem pomagali kobiecie”
  czyli kobieta to zwierzę?

 8. ato nie dobry chiński nietoperz koronę chce roznosić xD

 9. – Tato! Tato! Toperz!
  – Nietoperz.
  – Jak nie toperz, to już nie wiem co.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112