690 680 960

Niemal 100 pijanych kierowców wpadło w długi weekend majowy na drogach woj. lubelskiego

W trakcie długiego majowego weekendu na drogach województwa lubelskiego doszło do 12 wypadków drogowych, w których 14 osób zostało rannych. Podczas działań policjanci zatrzymali łącznie 98 nietrzeźwych kierujących. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Od piątku na drogach województwa lubelskiego doszło do 12 wypadków drogowych, w których na szczęście nikt nie zginął, natomiast 14 osób odniosło obrażenia. Mundurowi zatrzymali za to 98 nietrzeźwych kierujących.

– Minione 6 dni długiego majowego weekendu, to czas wytężonej pracy policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy, postanowili spędzić majówkę poza domem. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Zwracali również uwagę czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa – relacjonuje nadkomisarz Andrzej Fijołek rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Jak się okazuje, w porównaniu do ubiegłorocznej majówki nastąpił spadek liczby zdarzeń drogowych. Wówczas na drogach Lubelszczyzny doszło do 21 wypadków, w których 24 osoby odniosły obrażenia ciała.

(fot. Policja Lublin)

16 komentarzy

 1. Promil powinien być dozwolony.

 2. promil to już tak sobie, ale 0.5 jak kiedyś w niemczech było i było ok , czyli dwa bery i za koło

  • Ludzie co wy piszecie ? Lubie wypić ale uważam że 0.0. Albo jazda albo picie.

 3. A ilu było pijanych w ubiegłym roku ?? Coś czuję że mniej niż obecnie po weekendzie i nowe kary i przepisy jednak średnio działają i znów mamy dowody jak nas łupią ( kierowców) a statystyki rosną:)))

 4. …raczej 0,0 jak u Czechów. Zero tolerancji. Ale chlor zawsze poda przykład Niemiec. Z tym, że jakby w Niemczech były dozwolone nawet trzy promile to tam i tak nikt nie wsiada do auta po jakiejkolwiek ilości alko.

  • Są w Europie tylko cztery kraje (na ok. 50), w których obowiązuje bezwzględny zakaz kierowania po spożyciu alkoholu – są to Czechy, Węgry, Rumunia i Słowacja. Nie są to jakieś kraje o dużej tradycji na których należałoby się wzorować. W krajach gdzie motoryzacja ma bardzo długą historię norma wynosi 0,8 promila (to tak jak u nas 0,2) a tak naprawdę za stan nietrzeźwości uważa się ok. 1,1 promila. Długa dyskusja ale tak ostre traktowanie kierowców po dwóch piwach czy lampkach wina to tylko sposób na łatanie dziury budżetowej. I w tych przypadkach tylko zapychamy sądy sprawami, których nie powinno być.

  • Chyba nigdy nie byłeś w De czy Fr tam to normalne że po winku lub kilku piwkach się jedzie

 5. A ilu z nich to rowerzyści?

  • To jest zasadnicze pytanie… Obstawiam jakieś 60-70%… Czy czujesz się bezpieczniej obywatelu?

 6. A to i tak jest pewnie kropla w morzu….

 7. PiS to rozumie

  Opozycja uderza w wysokie tony, konstytucja, praworządność a Polakowi, to trzeba tylko piwska i kiełbasy.

 8. Fajne rejestracje maja te motorki. Brakuje tylko „w” 🙂

 9. Niech w poniedziałek obstawia cały Lublin , to będzie rzeź..

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.3697zł -0.83%
 • GBP 5.3464zł -0.31%
 • EUR 4.6356zł 0.03%
 • CHF 4.803zł 0.12%

Polub nas