Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nielegalnie produkował alkohol, sprzęt zarekwirowali policjanci

Policjanci z Poniatowej podczas przeszukania posesji należącej do 51-latka ujawnili sprzęt do produkcji alkoholu oraz kilkadziesiąt litrów zacieru. Mężczyzna stanie wkrótce przed sądem.

Policjanci z Poniatowej ustalili, że na jednej z posesji w gminie Poniatowa w piwnicy odbywa się nielegalna produkcja alkoholu etylowego.

Mundurowi pojechali na przeszukanie posesji oraz budynków gospodarczych zajmowanych przez 51-latka. Funkcjonariusze natrafili tam na beczkę z ok. 40 litrami zacieru oraz sprzęt, przy pomocy którego mężczyzna produkował nielegalny alkohol.

Za nielegalny wyrób alkoholu grozi 51-latkowi kara pozbawienia wolności do roku oraz przepadek zarówno ujawnionego sprzętu do nielegalnej produkcji alkoholu, jak i wytworzonego za jego pomocą trunku.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

12 komentarzy

 1. Brawo Policja! Znowu zatrzymaliście bezwzględnego bandytę, dzięki czemu udaremniliście próbę oszukania państwa na kwotę 100zł z tytułu niezapłaconej akcyzy. Dzięki zatrzymaniu tego przestępcy czuję się bezpieczniejszy.

 2. Uprzejmie donoszę i cyk 1konkurencja we wsi mniej a mi się należy wyłączność

 3. Raczej nie będą pili długo i szczęśliwie 😉

 4. I komu to przeszkadza

  • Jak myślisz? Kto od Nowego roku podniósł akcyzę? Komu brakuje,żeby dopiąć budżet.

 5. To nie można produkować na potrzeby własne??

 6. To jeszcze go za gwałt posadźcie, bo pewnie też aparaturę ma.

 7. Ministerstwo Wódki

  Policjanci ustalili haha ?? Dobrze, że nad nami czuwają tak wspaniali mundurowi ? ( to już jest żałosne co Wy policjanci wyprawiacie!)

 8. Co za bandyta! Od razu czuję się bezpieczniejszy! Może jeszcze uda się ustalić że nie płaci abonamentu RTV i nie segreguje śmieci. Ku chwale dzielnej polskiej policji… k. mać!

 9. Mój Boże. Dzielna policja a jaka dzielny autor artykułu

 10. Dla myślących inaczej. Wy naprawde myślicie, że policjanci sami to znaleźli? Przecież to jest zgłoszone przez jakiegoś mościa typu uprzejmie donoszę.