Nielegalni migranci z Armenii i Turcji oraz organizatorzy przerzutu zatrzymani (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali troje nielegalnych migrantów oraz osoby, które miały odwieźć je od granicy państwa. Organizatorzy nielegalnej migracji zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

We wtorek 6 października podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej, funkcjonariusze straży granicznej, po informacji otrzymanej od służb granicznych Ukrainy, zatrzymali w rejonie granicy państwa, w powiecie hrubieszowskim, dwoje nielegalnych migrantów z Armenii (kobietę i mężczyznę) oraz obywatela Turcji.

Zatrzymane osoby nielegalnie przekroczyły granicę państwową z Ukrainy do Polski, przepływając wpław rzekę graniczną Bug. Po przebadaniu ich przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, nielegalni migranci zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych SG.

W trakcie dalszych działań, następnego dnia w Hrubieszowie, zatrzymano dwie kolejne osoby, obywateli Syrii. Mężczyźni na stałe mieszkający w Niemczech, oczekiwali tu na nielegalnych migrantów. Jak ustalili funkcjonariusze, to organizatorzy przerzutu, których zadaniem było odebranie nielegalnych migrantów i przetransportowanie ich w głąb Europy.

Zatrzymani migranci przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy, zeznali że powodem była chęć przedostania się do Europy Zachodniej. Przedstawiono im zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy i przekazano stronie Ukraińskiej w ramach umowy o readmisji.

Natomiast pozostałym dwóm obcokrajowcom postawiono zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Wobec zatrzymanych Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(fot. NOSG)

Zobacz również

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika