Nielegalni migranci z Armenii i Turcji oraz organizatorzy przerzutu zatrzymani (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali troje nielegalnych migrantów oraz osoby, które miały odwieźć je od granicy państwa. Organizatorzy nielegalnej migracji zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

We wtorek 6 października podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej, funkcjonariusze straży granicznej, po informacji otrzymanej od służb granicznych Ukrainy, zatrzymali w rejonie granicy państwa, w powiecie hrubieszowskim, dwoje nielegalnych migrantów z Armenii (kobietę i mężczyznę) oraz obywatela Turcji.

Zatrzymane osoby nielegalnie przekroczyły granicę państwową z Ukrainy do Polski, przepływając wpław rzekę graniczną Bug. Po przebadaniu ich przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, nielegalni migranci zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych SG.

W trakcie dalszych działań, następnego dnia w Hrubieszowie, zatrzymano dwie kolejne osoby, obywateli Syrii. Mężczyźni na stałe mieszkający w Niemczech, oczekiwali tu na nielegalnych migrantów. Jak ustalili funkcjonariusze, to organizatorzy przerzutu, których zadaniem było odebranie nielegalnych migrantów i przetransportowanie ich w głąb Europy.

Zatrzymani migranci przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy, zeznali że powodem była chęć przedostania się do Europy Zachodniej. Przedstawiono im zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy i przekazano stronie Ukraińskiej w ramach umowy o readmisji.

Natomiast pozostałym dwóm obcokrajowcom postawiono zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Wobec zatrzymanych Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(fot. NOSG)

Zobacz również

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie
Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”