690 680 960

Nielegalni migranci i organizatorzy przerzutu zatrzymani

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów oraz osoby, które miały odwieźć je od granicy państwa. Organizator nielegalnej migracji został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

W miniony poniedziałek funkcjonariusze NOSG zatrzymali w miejscowości Ruda Żurawiecka w powiecie tomaszowskim dwóch obywateli Turcji. Jak ustalono, mężczyźni przekroczyli wcześniej granicę państwową wbrew obowiązującym przepisom.

Tego samego dnia podczas dalszych działań, również w miejscowości Ruda Żurawiecka, zatrzymano dwie kolejne osoby – obywatelkę Polski i obywatela Syrii. Jak ustalili funkcjonariusze, zadaniem tych osób było odebranie nielegalnych migrantów i przetransportowanie ich w głąb Europy.

Dwóm obywatelom Turcji, został ogłoszony zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwa z Ukrainy do Polski. Mężczyźni, przyznali się do zarzucanego im czynu i dobrowolnie poddali się karze grzywny. 7 sierpnia br., obaj nielegalni migranci zostali przekazani ukraińskim służbom granicznym.

Zatrzymani do prowadzonej sprawy „odbiorcy” nielegalnych migrantów, usłyszeli natomiast zarzut organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej dla dwóch obywateli Turcji. Obywatelka Polski oraz obywatel Syrii, poddali się dobrowolnie odpowiedzialności karnej w wymiarze: 10 miesięcy pozbawiania wolności w zamieszeniu na 3 lata oraz karze grzywny.

Co więcej, funkcjonariusze NOSG dotarli do głównego organizatora nielegalnego przekroczenia granicy państwowej dla dwóch zatrzymanych wcześniej mężczyzn. Był nim obywatel Turcji, przebywający legalnie na terytorium Polski. W ramach prowadzonej pomocy prawnej został on zatrzymany w miejscowości Starogard Gdański przez funkcjonariuszy Placówki SG w Gdańsku i przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Nadbużańskiego Oddziału SG.

Zatrzymanemu ogłoszono zarzut zorganizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim, 8 sierpnia br., Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim wobec głównego organizatora nielegalnego przekroczenia granicy państwowej, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(fot. NOSG)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas