Nielegalne papierosy w pociągach towarowych. Zarekwirowano kontrabandę o wartości ponad 110 tys. złotych (zdjęcia)

Dwie kolejne próby dużego przemytu nielegalnych papierosów udaremnili funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Kontrabanda jechała ukryta w pociągach towarowych.

W miniony poniedziałek wieczorem funkcjonariusze Oddziału Celnego w Terespolu oraz Straży Granicznej kontrolowali wjeżdżający z Białorusi do Polski pociąg towarowy.

W jednym z wagonów, w towarze legalnie wwożonym na teren Unii Europejskiej, mundurowi ujawnili również papierosową kontrabandę. Po kilkugodzinnej kontroli spod surówki żeliwnej funkcjonariusze wydobyli w sumie 5 tys. paczek papierosów trzech popularnych na Białorusi marek.

Kilka godzin później, w nocy z 21/22 maja funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Terespolu oraz z Referatu Realizacji z Białej Podlaskiej ujawnili kolejne nielegalnie wwożone do Polski papierosy. Wyroby tytoniowe również ukryte były w pociągu towarowym, w jednym z wagonów z węglem. Wcześniej białoruski skład przeskanowany został na urządzeniu rtg, a uzyskane wyniki z prześwietlenia ułatwiły prowadzenie dalszych czynności kontrolnych.

W wyniku działań na czarny rynek w Polsce nie trafią papierosy o szacunkowej wartości rynkowej ponad 110 tys. złotych. Dalsze postępowanie w sprawach prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

(fot. KAS)

1 komentarz

 1. Walcząc z przemytem nasz rząd podnosi akcyzę na wyroby tytoniowe a tym samym chce ograniczyć palenie tytoniu. Większych głąbow w sejmie już nie ma i nie będzie, bo od lat rządzą nami idioci. Kto będzie chciał palić, to będzie palił a wyższe ceny są przepustką dla przemytu. Rozwiązanie jest podane na dłoni lecz żeby go zobaczyć trzeba mieć mózg a nie styropian.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku