690 680 960

Nielegalne papierosy o wartości ponad 80 tys. złotych w kontrolowanej dacii (zdjęcia)

W czwartek funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Skonfiskowano kontrabandę o wartości ponad 80 tys. zł.

Wczoraj funkcjonariusze straży granicznej prowadzili na terenie woj. lubelskiego, działania kontrolne wymierzone w ujawnianie nielegalnych wyrobów akcyzowych. Podczas prowadzonych kontroli, mundurowi uzyskali informację, iż w jednym z pojazdów przemieszczających się z terenu woj. lubelskiego do woj. mazowieckiego, przewożone są znaczne ilości papierosów.

Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ujawnili w pojeździe marki Dacia, znaczne ilości nielegalnych papierosów.

W sumie ujawniono i zabezpieczono papierosy o wartości ponad 80 tys. zł. Do sprawy zatrzymano obywatela Polski, który przyznał, iż ujawnione papierosy są jego własnością. Wcześniej skupował je od obywateli Białorusi, z zamiarem późniejszej ich odsprzedaży z zyskiem w głębi kraju.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymany odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. W działaniach kontrolnych uczestniczyli również funkcjonariusze Policji z Siedlec.

(fot. NOSG)

Jeden komentarz

  1. Ilu tych konfidentów ma w szergach biznesu SG.
    Kiedyś to się nazywało ORMO.
    Uzdrowio państwo polskie od palaczy ???Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził.

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas