Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Niedźwiada: 30 obywateli Ukrainy pracowało nielegalnie w jednym z gospodarstw

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas kontroli jednego z gospodarstw na terenie miejscowości Niedźwiada zatrzymali trzydziestu obywateli Ukrainy, którzy pracowali nie posiadając stosownych zezwoleń. Wydano decyzje o zobowiązaniu cudzoziemców do powrotu.

Podczas przeprowadzonej 16 sierpnia kontroli w jednym z gospodarstw na terenie miejscowości Niedźwiada, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej zatrzymali 30 nielegalnie pracujących Ukraińców.

– Żaden z zatrudnionych w gospodarstwie cudzoziemców nie posiadał dokumentów pozwalających im na legalne wykonywanie pracy tj. bez wymaganych zezwoleń na pracę lub oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy. Ponadto właściciel gospodarstwa rolnego, w którym przeprowadzono kontrolę nie zawarł również z cudzoziemcami umów o pracę w wymaganej formie – informuje Wojciech Kopeć z NOSG.

W stosunku do zatrzymanych wydano decyzje o zobowiązaniu cudzoziemców do powrotu oraz wszczęto postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 120 ust. 1 i 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Za naruszenie przepisów wspomnianej ustawy zostaną skierowane wnioski do sądu o ukaranie.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w tym roku zobowiązali do powrotu 134 cudzoziemców.

2017-08-19 18:05:16
(fot. NOSG)

25 komentarzy

 1. Lepiej to wszystko pierd..nac i isc do mopsu. Nawet te ukry placą podatek w Polsce. Vat jest wszedzie.co za ch..wy kraj. Polakom sie robic nie chce to sie ukrów zatrudnia,a ze warunki legalnego zatrudnienia sa wyjete z niemieckich landów,to jak ma sie w Polsce cokolwiek oplacac chodowac!? Byle uj..ać chcących pracować. Ciapusów sobie lepiej sprowadzcie. Bedzie żylo sie lepiej.

 2. A co z tą świnią co ich zatrudniała? Bez konsekwencji? Jesli tak, to mamy do d..py prawo !!

  • Nie znasz widze realiow terazniejszego rolnictwa. A plantatorow nie przebranzowisz w wieku 50+. Prawo owszem-jest ujowe,ale wzgledem polskiego rolnika i przedsiebiorcy. Gdyby mieli wolna ręke i mniejsze obciazenia i obostrzenia hodowlane,to żyło by sie nam zdecydowanie łatwiej. Załoz dzialalnosc i plac wszystkie daniny bez kombinacji . Ciekawe ile czasu pociagniesz.

   • To niech zatrudni ich legalnie. Inni jakoś to robią i nie bankrutują. Chłopskie myślenie jest proste: zyskać nawet na okruchach ze stołu. Chłop jest nachalny. Za pańszczyzny źle, za zaborów źle, za II RP źle, za PRL źle, za III RP też źle. Chłopu ciągle źle, ale domy budują, New Hollandy kupują, jeżdżą w BMW i Audi, i pewnie wszystko z tych strat.

 3. Pampalini łowca zwierzą

  Polska to piękny kraj, sami uczciwi ludzie.

 4. Na każdej budowie są nielegalni pracownicy.