690 680 960

Niedzielna nawałnica przyczyną przerwania dwóch dużych imprez. Festiwal Flaków i Discodrom Hanna zakończone przed czasem

Takiego obrotu wydarzeń organizatorzy Festiwalu Flaków w Piaskach jak i Nadbużańskiego Festiwalu Piosenki Disco Polo w Hannie z pewnością się nie spodziewali. Nawałnica zniszczyła sprzęt nagłaśniający i uszkodziła scenę.

Tegoroczny IX Festiwal Flaków w Piaskach został przerwany przez gwałtowną burzę. Silne podmuchy wiatru łamały drzewa i zrywały linie energetyczne, do tego doszły też intensywne opady deszczu i gradu. Zgromadzone na boisku Szkoły Podstawowej setki osób momentalnie opuściły teren imprezy. Nawałnica przewracała parasole, uszkodziła część stoisk a ulewa sprawiła, że sprzęt nagłaśniający został zalany. Organizatorzy zadecydowali o przerwaniu wydarzenia.

Podobnie było na zorganizowanym po raz pierwszy Nadbużańskim Festiwalu Piosenki Disco Polo w Hannie. Licznie zgromadzona publiczność oczekiwała na występy zespołów: CamaSuta, Jorrgus, Extazy, Never a przede wszystkim Zenona Martyniuka z grupy Akcent. Początek imprezy nie zapowiadał, że niebawem zostanie ona zakończona. W pewnym momencie na błoniach nad Bugiem zerwał się tak silny wiatr, że scena uległa uszkodzeniu. Tutaj także zapadła decyzja o przerwaniu imprezy.

W tym przypadku organizatorzy chcą niebawem powtórzyć festiwal. – Wczoraj przyroda pokazała nam swoje kapryśne oblicze i byliśmy zmuszeni odwołać festiwal. Trwają jednak negocjacje z Zenonem Martyniukiem o nowy termin festiwalu – informują.(fot. nadesłane – Jacek, Michał, wideo Michał)
2016-06-27 23:50:14

8 komentarzy

 1. Aaa Dni Milejowa rozgonione przez burze to sie nie liczy do duzych imprez 🙂

 2. To są duże imprezy? Coś lublin112 się słabo staracie skoro nic nie wspomnieliście o Święcie Roweru w Lubartowie gdzie było prawie 13 tysięcy uczestników 😛

 3. piechur cyklista automobilista nielot

  i jeszcze Festyn Dziecięca Bychawa w parku miejskim za kościołem 🙁

 4. Dni milejowa? To ma byc duza impreza? Haha

 5. W Hannie miało być ok 10 tyś ludzi. Szkoda, że nie wypaliło.

 6. festiwal flaków i drugi buraków

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin