690 680 960

Niebawem ruszy wykup działek pod największą inwestycję drogową w Świdniku

Rozpoczęła się jedna z największych, w ciągu ostatnich lat, inwestycja drogowa w Świdniku. Niebawem rozpocznie się wykup działek pod budowę przedłużenia ul. Kusocińskiego do skrzyżowania z drogą ekspresową w Krępcu.

Pod koniec września zapadła decyzja o pomocy finansowej dla Starostwa Powiatowego w Świdniku. Miejscy radni zadecydowali o przekazaniu kwoty 2,8 mln zł na wykup ziemi pod budowę przedłużenia ulicy Kusocińskiego. Tym samym starostwo, które nie było w stanie samodzielnie zrealizować wykupu działek, ma już zabezpieczone na ten cel środki.

W najbliższych miesiącach ponad setka działek zostanie przejęta przez powiat. Dzięki funduszom otrzymanym od miasta, ich właściciele otrzymają odszkodowanie. Samą budową zajmie się już Urząd Miasta.

Miasto zadeklarowało sfinansowanie budowy i wykonanie ulicy Kusocińskiego. Inwestycja szacowana jest na ok. 28 mln zł. Władze miasta postarały się o unijne dofinansowanie, a z kasy Świdnika – oprócz pieniędzy na wykup – przeznaczonych zostanie na to przedsięwzięcie 11 mln zł.

W ramach inwestycji powstanie ponad 2-kilometrowa ulica, z chodnikami, ścieżką rowerową, wiatami autobusowymi i oświetleniem, rondo u zbiegu z ul. Modrzewskiego i al. NSZZ „Solidarność” oraz skrzyżowania z ulicami Morsztyna, Asnyka, Konopnickiej, Turkusową, Orzeszkowej, Rubinową i Kolorową. Przebudowane zostaną również skrzyżowania z ulicami Klonową i Olimpijczyków.

(fot. lublin112)
2017-10-07 13:42:52

10 komentarzy

  1. 28mln zł za 2km drogi przez pola

  2. Nachapią ludzie kaski.

  3. A ile za ar będą płacić ?

  4. Nie modrzewiowa tylko Modrzewskiego.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!