Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nie żyje pieszy potrącony przez pojazd ciężarowy (zdjęcia)

W czwartek nad ranem na jednej z dróg powiatu lubartowskiego doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Nie żyje pieszy potrącony przez pojazd ciężarowy.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 3 w Ciotczy, na drodze pomiędzy miejscowościami Michów i Marcinów w powiecie lubartowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z Lubartowa i Abramowa, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Jak się okazało, 74-latek kierujący ciężarówką marki Renault potrącił tam mężczyznę znajdującego się na jezdni. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 84-latek poniósł śmierć na miejscu. Zdarzenie miało miejsce w terenie niezabudowanym i nieoświetlonym na prostym odcinku drogi. Pieszy zaś poruszał się po nieprawidłowej stronie drogi.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku. Przez kilkadziesiąt minut droga była całkowicie zablokowana.

Nie żyje pieszy potrącony przez pojazd ciężarowy (zdjęcia)

Nie żyje pieszy potrącony przez pojazd ciężarowy (zdjęcia)

Nie żyje pieszy potrącony przez pojazd ciężarowy (zdjęcia)

Nie żyje pieszy potrącony przez pojazd ciężarowy (zdjęcia)

Nie żyje pieszy potrącony przez pojazd ciężarowy (zdjęcia)

(fot. PSP Lubartów, Policja Lublin)

7 komentarzy

 1. 1. 74-letni kierowca ciężarówki.
  2. Jak to jest, że pieszego nie dało się dostrzec, ale to, w którą stronę się poruszał już tak.
  3. Brak informacji o braku kamizelki – więc pewnie była.
  4. Brak informacji o stanie oświetlenia pojazdu.

  • 1. Doświadczony kierowca, zapewne bez nawyku trzymania telefonu w ręce.
   2. Jak byś miał prawo jazdy i jeździł w nocy to byś wiedział, że da się nie zauważyć pieszegi.
   Policja mogła dotrzeć do informacji do jakiego celu podążał denat.
   3. Jak by kamizelka była to byłby widoczny.
   4. Pojazd wygląda na dość „świeży” i zadbany, zapewne oświetlenie działało…

   A ja się Ciebie zapytam jak według przepisów ma się zachować pieszy na jezdni gdy zbliża się pojazd?

   Art. 11. – [Obowiązki pieszego] – Prawo o ruchu drogowym

  • Jak nie było internetu to tylko rodzina wiedziała żeś de*il ?. Nie masz pojęcia o jeździe to nic nie pisz i się nie kompromituj ?‍♂️

 2. Trzecia nad ranem, nic dziwnego, seniorzy nie mogą spać. A że obaj na drodze? Może ktoryś pokemony łapał,a drugi gonił stracony czas

 3. Ludzie zastanówcie się co piszecie. Jak macie pisać takie głupoty zachowajcie ciszę. Nie wiecie jak było ile ludzi jest chorych nieświadomych swoich czynów. Dajcie spokój pogrozonej w żałobie rodzinie

 4. Administracja serwisu powinna zablokować możliwość komentowania pod takimi artykułami. Czytelnik z rodziny pogrążony w smutku.

 5. Szkoda tylko kierowcy. 3 nad ranem szarowka najgorsza pora do jazdy światła nie wiele pomagają słabą widocznosc. A dziadeczek przecież gdzie on będzie kamizelkę zakładał jak on tylko kawałek idzie… nie dość że nie właściwą stroną drogi nie oświetlony to nie mogło się skończyć inaczej (takich nieśmiertelnych ostatnio na drogach jest coraz wiecej) Współczuję rodzinie ale nie można też obwiniać kierowcy wlazł mu że tak powiem pod tira i tyle.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo