Nie żyje piesza potrącona przez peugeota

Wczoraj wieczorem w miejscowości Konorzatka doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Nie żyje piesza potrącona przez peugeota.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 18 w miejscowości Konorzatka w powiecie łukowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszej przez pojazd osobowy.

Policjanci pracujący na miejscu wypadku ustalili, że do zdarzenia doszło na odcinku drogi poza obszarem zabudowanym, w miejscu gdzie nie było już żadnego oświetlenia ulicznego. 65-letnia mieszkanka gminy Adamów znajdowała się na jezdni, kobieta miała ze sobą włączoną latarkę. Piesza została potrącona przez pojazd marki Peugeot prowadzony przez 21-latkę z tej samej gminy.

W wyniku odniesionych obrażeń 65-latka zmarła na miejscu zdarzenia. 21-latka w chwili wypadku była trzeźwa. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. Policja Łuków)

16 komentarzy

 1. Art. 11. 1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.

  -denatce należy się mandat za nieustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi, natomiast z faktu potrącenia niech się tłumaczy kierująca. Dlaczego wjechała w pieszego znajdującego się na jezdni? Gdyby na drodze stał traktor, kombajn, radiowóz, popsuta ciężarówka – czy także by w nie wjechała?

 2. sprawdzić „kierowczyni” smartfona…

 3. Kolejny trup…

  Piesi!… do ku**y nędzy… Nie ubierajcie się wieczorem jak do pogrzebu, bo was zupełnie nie widać!!!

  Była kiedyś akcja „zabierz babci dowód osobisty”. Niech młodzi zadbają o starszych, uzbroją w odblaski, latarkę czy kamizelkę! Życia szkoda… o_O

  • Przecież latarkę z sobą miała…

   • Pozostaje pytanie, czy szła właściwą stroną jezdni… i jeśli świeciła latarką przed sobą idąc stroną prawą, to – za przeproszeniem – tyły miała nie zabezpieczone…

   • ale nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającemu pojazdowi (art. 11 kodeksu drogowego).

    • Zgadza się. Popełniła wykroczenie i powinna dostać za to mandat. Ale to wykroczenie było pośrednią przyczyną wypadku. Bezpośrednią przyczyną było to, że kierująca samochodem nie ominęła przeszkody (oświetlonej przeszkody) w postaci człowieka na jezdni.
     Dlaczego nie ominęła i spowodowała (podejrzewam, że to ona zostanie uznana sprawcą wypadku) wypadek? Nie wiem, ale chętnie wysłucham twojego wyjaśnienia.

     • Użytkownik dróg.

      Franiu, a kto komu nie ustąpił pierwszeństwa kierowca pieszemu, czy odwrotnie? Popełniła wykroczenie i doprowadziła do wypadku, w wyniku którego dostała najwyższy wymiar kary.
      Dodatkowo jak czegoś nie widać to nie można tego ominąć. Każdy kierowca ma prawo oczekiwać, iż inny uczestnik ruchu drogowego zna i respektuje przepisy prawa drogowego.

 4. A kamizelka odblaskowa kosztuje 4,50 😐

  • A gdyby ta piesza siedziała w samochodzie na awaryjnych i miała kamizelkę na sobie, to nadal uważasz, że ona (ta piesza) byłaby winna, że inny pojazd w nią wjechał?

 5. Najwięcej wypadków powodują jednak trzeźwi kierowcy.

  • Niewidomi kierowcy powodują jeszcze mniej wypadków.
   Szympansy, orangutany, goryle podobną ilość co kierowcy niewidomi.
   Natomiast ludzie całkowicie sparaliżowani, niemowlęta, a także zebry, krokodyle i mrówkojady nie powodują wypadków wcale.

   Reprezentujesz poziom logiki na poziomie tego forumowicza, który twierdził, że pierwszy wypadek śmiertelny zdarzył się przy prędkości kilku km/h – więc to oznacza, że każda prędkość jest równie niebezpieczna.

   • Nadal nie zrozumiałeś komunikatu. To nie prędkość zabija jak ciagle o tym piszesz, bo (dobrze ze pamietasz) pierwszy wypadek śmiertelny był właśnie przy tej prędkości.
    Przyczyna wypadków lezy gdzie indziej. Mozesz zmniejszyć prędkość dopuszczalna, zwiększyć 100x wysokość mandatu ale ludzie nadal będą ginąć.
    Ludzie to idioci, czy to piesi, czy kierowcy, czy piszący na forum lublin112 i podpisujący się jak męski odpowiednik modelu pralki z PRL.

    • ale ludzie nadal będą ginąć… tak, ale kilka razy rzadziej. I tylko o to chodzi. O te kilkaset osób (rocznie) ponoszących śmierć oraz o kilkanaście tysięcy nowych inwalidów (także rocznie). Tylko o to. Tylko o nich.
     Piszesz jakbyś nie zauważał, że wśród tych kilkunastu tysięcy osób poszkodowanych rocznie możesz znaleźć się także i Ty, albo się nie znaleźć. Przeważnie przez swoją ostrożność, ale także przez ostrożność innych na drodze.
     A czasem wiele zależy tylko od jedne czynnika. Czasem różnica prędkości 10÷20km/h może decydować o tym czy ktoś przeżyje, jak mocno zostanie ranny, czy do wypadku nie dojdzie.
     Jak można w ogóle z tym polemizować?

 6. Kur…..ludzie ani ta kobieta nie chciala zginąć ani dziewczyna jej potracic a ty deblu z PRL uszanuj tragedię tych rodzin i nie zasmiecaj forum swoimi komentarzami

 7. Po uszkodzeniu szyby wnioskuje iż nie szła skrajnie możliwa prawa strona jezdni.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online