Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Nie żyje piesza potrącona na ul. Elsnera w Lublinie (zdjęcia)

Niestety nie udało się uratować życia pieszej potrąconej wczoraj przez pojazd osobowy na ul. Elsnera w Lublinie. 79-latka w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 6.00 na ulicy Elsnera w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszej przez pojazd osobowy. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 54-letni kierujący samochodem marki Dacia jechał w kierunku al. Spółdzielczości Pracy. Poza oznakowanym przejściem dla pieszych jezdnię przekraczała starsza kobieta. Niestety, ale kierowca najprawdopodobniej nie zauważył pieszej i doszło do potrącenia. 79-letnia mieszkanka Lublina zmarła w szpitalu – informuje nadkomisarz Kami Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mężczyzna kierujący dacią w chwili wypadku był trzeźwy. Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli dowody. Trwa obecnie wyjaśnianie dokładnych okoliczności wypadku.

Nie żyje piesza potrącona na ul. Elsnera w Lublinie (zdjęcia)

fot. lublin112.pl

 

Nie żyje piesza potrącona na ul. Elsnera w Lublinie (zdjęcia)

fot. lublin112.pl

Autor: redakcja

52 komentarze

 1. Miejsce wypadku przy przystanku MPK i niedaleko przejścia. Paskudne miejsce. Trzeba bardzo uważać i tam sie bardzo wolno jeździ.

 2. Do przejścia było może z 50 m. A starszym ciągle się śpieszy. Ile czasu można zaoszczędzić? Czasami całą wieczność!

  • To nie jest kwestia, że starszym osobom się spieszy! Szukają najkrótszej drogi, bo dla starszej osoby przejście dodatkowych 50 m jest dużym wyzwaniem

   • To tak się nie robi! Wiek nie zwalnia z przestrzegania przepisów.
    Sam byłem po ciężkim wypadku i jakoś drogi nie skracałem. To zależy od człowieka. Trochę wyobraźni oraz szacunku dla siebie i innych!

   • Więc lepiej władować się pod samochód niż przejść te 100 m więcej?

 3. Starsi ludzie zamiast dojść do przejścia i przejść spokojnie na PdP, gdy auta ich przepuszczą, wolą czekać dziesięć minut na krawężniku, aż będzie możliwość przebiec swoim tempem w niedozwolonym miejscu. No i koniec. Przykre.

 4. No ale o 6 rano to była zatłoczona ulica i nie było gdzie skręcić samochodem, żeby babkę ominąć

 5. Franiu,ale jak to możliwe, przecież takie suwy czy dostawczaka,to kierowcy siedzą tam bardzo wysoko i powinni wszystko widzieć

 6. To babka była niewidzialna?

 7. 5 przejść dla pieszych na kilkusetmetrowej ulicy, ale trzeba przejść poza pdp.

 8. Według przepisów osobą niepełnosprawna, a taka była starsza pani miała pierwszeństwo. Kierowca będzie miał kłopoty!

  • Żeby być niepełnosprawnym potrzeba orzeczenia lekarskiego i nie każdy stary jest niepełnosprawny

Dodaj komentarz