Nie żyje kobieta potrącona na przejściu dla pieszych

Wczoraj w miejscowości Rogóźno Kolonia doszło do tragicznego wypadku. Nie żyje kobieta potrącona na przejściu dla pieszych.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 17 w miejscowości Rogóźno Kolonia w powiecie tomaszowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na przejściu dla pieszych.

Policjanci ustalili wstępnie, że kierujący fiatem 75-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Tomaszowa, potrącił kobietę. 75-latka przechodziła przez jezdnię na wyznaczonym przejściu dla pieszych.

Poszkodowana z poważnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Niestety pomimo podjętej akcji ratunkowej 75-latka po kilku godzinach zmarła. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku.

(fot. Polica Tomaszów Lubelski)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Ojej – znowu dziadek…

 2. Kiedy piesi w końcu zrozumieją, że zbliżając się do przejścia dla pieszych nie mają pierwszeństwa przed jadącym pojazdem !!!!! A samo wtargnięcie na przejście kilka metrów przed jadącym pojazdem jest wykroczeniem, które często kończy się na urazówce lub na cmentarzu !!! A wszelkiego rodzaju „zapraszacze”, „przepuszczacze”, „rękomachacze” niech się zastanowią czy warto być uprzejmym ??? bo później nie ma już szans na cofnięcie czasu. Pozdrawiam.

  • Brednie nie na temat. Z artykułu nie wynika, że przed PdP stał już inny samochód. Również nie wynika, że 75-latka wtargnęła przed pojazd. Co wynika to to, że kierowca nie zachował należytej ostrożności przed zbliżaniem się do PdP. A w chyżo biegających po przejściach 70-latków wierzą jedynie ci, którzy ich rozjeżdżają.

  • Rozpisałeś się, ale nie na temat. Do potrącenia doszło na przejściu, a nie poza przejściem.

   • Zresztą widać po uderzeniu, że nieszczęsna kobieta znajdowała się mniej więcej na środku jezdni.

  • Pociąg przed przejazdem kolejowym także nie ma pierwszeństwa?

  • § 45.4. „Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6, D-6a albo D-6b jest obowiązany
   zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących lub wjeżdżających.”

   1. To, że pierwszeństwo pieszego wchodzącego na przejście nie wynika wprost z przepisu – nie oznacza, że można kogoś potrącić
   2. Nie ma także przepisu, który mówi o pierwszeństwie pojazdu na przejściu dla pieszych przed wchodzącym pieszym.
   3. Punkt 1 ani 2 nie mają zastosowania w tym przypadku, bo (jak można podejrzewać po uszkodzeniach z lewej strony pojazdu) piesza znajdowała się już dość długo na przejściu. A wtedy ma zastosowanie przepis:

   Art. 26. 1. „Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.”

   • Poczytaj sobie prawa i obowiązki pieszego bo z tym to Ty na bakier. KD to określa.. Więc nie przepisuj kodeksu wybiurczo

 3. „Policjanci ustalili wstępnie, że kierujący fiatem 75-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Tomaszowa, potrącił kobietę. 75-latka przechodziła przez jezdnię na wyznaczonym przejściu dla pieszych”

  Nie wymaga komentarza…

 4. stary pierdziel niech balkonikiem kieruje a nie autem

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!