Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie zauważył pieszej na przejściu, doszło do potrącenia

Wczoraj w Łukowie doszło do potrącenia pieszej na jednym z przejść. Kobieta trafiła do szpitala, zaś 19-letni kierowca stracił uprawnienia, a sprawa zdarzenia drogowego będzie miała swój finał w sądzie.

Do wypadku doszło w poniedziałek po godzinie 21 na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem pieszej.

Na miejscu policjanci ustalili, że 19-latek kierujący pojazdem marki Audi, skręcając w lewo na skrzyżowaniu, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 20-letnią łukowiankę. Kobieta została przewieziona do szpitala. Na szczęście urazy jakich doznała nie zagrażają jej życiu.

Kierujący pojazdem 19-latek był trzeźwy. Młody mężczyzna tłumaczył, że nie zauważył przechodzącej przez przejście pieszej, spostrzegł ją w ostatniej chwili i nie zdążył zahamować. Idący z pokrzywdzoną 20-latką jej kolega mówił, że oboje przechodzili przez przejście przy zielonym świetle. Dodał też, że gdy byli na środku przejścia to zauważył jadący na nich samochód, przed którym w ostatniej chwili odskoczył. Natomiast jego koleżanka już nie zdążyła uciec przed osobówką.

Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łuków)

9 komentarzy

 1. Jeżeli skręcał w lewo, to nawet gdyby tam nie było PdP – należy ustąpić pierwszeństwa przechodzącym osobom.

  Art. 26.2.
  „Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.”

  Oczywiście każdy kierowca ma takie przepisy w małym paluszku, ale na wszelki wypadek napisze to dla tych 5÷10% rowerzystów, którzy nie mają Prawa jazdy i być może nie znają tego zapisu.

 2. Nie wiem jak Wy, ale szczególnie o tej porze roku, szczególnie wieczorem wyglądam jak sowa zza słupków przednich, bo bez takiego wychylania się, nie mam pewności, że na przejściu nie ma pieszego.
  Taka ciekawostka dla AntyFanów. Jesienią i zimą więcej poruszam się samochodem niż rowerem.

  • Dla bardziej dociekliwych.
   -nie, to nie jest aŁdi
   -nie, nie jeżdżą w czapeczce
   -skończyłem podstawówkę, i to nawet 8-letnią

 3. jeśli jest ślepawym żydem lub synem byłego prezydenta to nic mu nie zrobią. A ta na przejściu nie powinna leżeć bo wilka może dostać — polskie realia obecnie i wg Barei , jakby ktoś nie wiedział o co kaman.

  • Wtargnięcia są zarezerwowane dla:
   -sędziów, prokuratorów
   -policjantów, polityków, itp.
   bo dla nich wyrok skazujący to po pożegnanie się z robotą, bo spowodowanie wypadku to przestępstwo.
   Ten 19-latek jest co najwyżej kurierem, więc nieostrożne wejście pieszego połączone z wtargnięciem „mu nie grozi”.

 4. to radzę przesiąść się na sanki

 5. Marka pojazdu oraz wiek kierowcy odpowiednie do incydentu. Jaki może mieć mózg 19-latek kierując audicą do przepisów ruchu drogowego ?

 6. Po 21 nie działa sygnalizacja w Łukowie. Ktoś tu przykolorował trochę.

Wiadomości z info112