690 680 960

Nie zauważył 18-metrowego trolejbusu. Wjechał w pojazd komunikacji miejskiej (foto, wideo)

Z lewego pasa jezdni postanowił skręcić w prawo, wjechał wprost pod trolejbus. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 14 na ulicy Lipowej w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z Al. Racławickimi i Krakowskim Przedmieściem zderzyły się dwa pojazdy: trolejbus i samochód osobowy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak ustalili policjanci, oba pojazdy poruszały się ul. Lipową od strony al. Piłsudskiego. Kierujący peugeotem starszy mężczyzna jadąc lewym pasem jezdni postanowił skręcić w prawo. Nie zauważył jednak poruszającego się tuż obok trolejbusu. Wjechał wprost pod pojazd komunikacji miejskiej. W wyniku zderzenia, wytrącony z toru jazdy peugeot uderzył jeszcze w znak i słupki oddzielające jezdnię od chodnika.

Kierowca auta osobowego został opatrzony przez ratowników medycznych. Nie wymagał dalszej hospitalizacji. Obecnie policjanci ustalają szczegółowe okoliczności kolizji. Występowały duże utrudnienia w ruchu.


(wideo – nadesłane – Mateusz)

25 komentarzy

  1. Nagranie z monitoringu miejskiego może być interesujące.

  2. czy kulsony slepemu prawko zabrały czy to za trudne dla nich było ?

  3. Miejskie też są dobre drivery. Odkąd dali im troche luzu to jeżdża jak świnia po korycie. Gdzie i jak by nie chciał jechać to jedzie na siłe i bardzo często wymusza.

    • To zrób prawko i pokaż wszystkim jak się powinno jeździć bo łatwiej jest oceniać z perspektywy małej osobóweczki niż dużego pojazdu

  4. Jak ktoś widzi autobus, to myśli,że zdąży przed nim? Parę razy pisałem, że to błąd. Mimo 30km/godz droga hamowania jest długa.

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.1964zł 0.07%
  • GBP 5.213zł 0.19%
  • EUR 4.4902zł 0.11%
  • CHF 4.6298zł 0.56%

Polub nas