Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie wiesz, co robić w ten weekend? Podpowiadamy!

Sprawdźcie, gdzie wybrać się w rozpoczynający się właśnie długi weekend. Do wyboru jest sporo atrakcji, od koncertów i wystaw, po miejskiego Sylwestra.

Lublin
2018-12-31, 22:00

Sylwester miejski

Sylwester polsko-litewski, tegoroczny wieczór sylwestrowy to nowa formuła, oparta o współistnienie dwóch scen z różnymi klimatami muzycznymi. Tym pomysłem nawiązujemy bezpośrednio do historii Lublina i 450-lecia Unii Lubelskiej.

Scena litewska – plac Litewski wystąpią tam najwięksi litewscy DJ: Noruišis (Žilvinas Noruišis), Eroot (Erik Berezok), Souldatov (Artiom Soldatov)

Scena polska – plac Łokietka na niej wystąpią między innymi Backbeat z udziałem Łukasza Jemioły, Lublin Street Band i wielu innych zaproszonych artystów.

Poniedziałek 22:00 – 01:00
Plac Litewski, Plac Łokietka

Teatr

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zaprasza na „Kram z piosenkami. Obrazki śpiewające” to widowisko śpiewno-muzyczne na podstawie śpiewnika Leona Schillera, inscenizatora, teoretyka teatru, pedagoga, jednej z największych postaci teatru polskiego. Śpiewogra Schillera, wystawiona po raz pierwszy w 1945 roku w obozie dipisów w polskim teatrze w Lingen stanowi jedyną w swym rodzaju mieszankę utworów muzycznych.

Teatr Stary w Lublinie zaprasza na koncert sylwestrowy pt. „Idź swoją drogą”. Piosenki Jonasza Kofty. Wspaniała wokalistka, Nula Stankiewicz, która jak nikt inny łączy poetyckie teksty z jazzem, wystąpi w recitalu „Idź swoją drogą” z piosenkami Jonasza Kofty. Towarzyszy jej kompozytor i gitarzysta Janusz Strobel, który stworzył z Jonaszem Koftą wiele popularnych utworów.

W niedzielę Teatr Muzyczny zaprasza na koncert sylwestrowy: „Czy można w taką noc Zakochać się?”. Koncert będzie łączył elementy gali operetkowej i bardzo roztańczonego scenicznego show. Będzie to rewia wspaniałych przebojów operetkowych i melodii z lat 20 i 30 ubiegłego stulecia. Ten okres jest często nazywany szalonymi latami, a my z pewnością w okresie sylwestrowo noworocznym zasługujemy na odrobinę muzycznego szaleństwa. Nie zabraknie też muzyki filmowej i ogromnej porcji tańca w znakomitych układach choreograficznych.

Centrum Kultury

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na Japoński Wieczór Sylwestrowy. Rozpocznie się koncertem „A recipe for Leonard Cohen” – muzyczną opowieścią o pobycie kanadyjskiego barda w klasztorze Zen. Poznamy też bliżej kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni. Gospodarze wieczoru, rodzina Nakamoto pokaże tajniki ceremonii parzenia herbaty, wspólnie złożymy świąteczne origami i nauczymy się pisać tradycyjne japońskie życzenia noworoczne, które zapewnią nam powodzenie w Nowym Roku.

W piątek Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na koncert jubileuszowy Marka Andrzejewskiego i Grupy Niesfornych. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Okrzyknięty jest najbardziej uśmiechniętym Bardem. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, a zarazem frapujące i zapadające w pamięć.

W niedzielę Centrum Kultury w Lubinie zaprasza na Spektakl muzyczny „A recipe for Leonard Cohen” Łukasza Witt-Michałowskiego opowiada o miejscu odosobnienia Leonarda Cohena i tajemniczych gościach, którzy przybywają tam, by się z nim zobaczyć.

Filharmonia

Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego zaprasza do uczestnictwa w wyjątkowym, sylwestrowym koncercie „Szampańska fantazja”. Atmosfera sylwestrowego balu to propozycja dla każdego, kto chce, aby ostatni wieczór w starym roku spędzić w niezwykłych okolicznościach z towarzystwem szampana i pięknej muzyki.

FILMY, SPEKTAKLE, KONCERTY

W piątek Centrum Spotkania Kultur zaprasza na koncert Roberta Jankowskiego, który zaśpiewa „Najpiękniejsze melodie”. Jankowski oraz jego zespół zabiorą nas w podróż do lat 20-tych, 30-tych XX w. Będzie to piękna muzyczna wędrówka, bo to „Najpiękniejsze melodie”.

WYSTAWY, WARSZTATY, SPOTKANIA

W piątek Muzeum Lubelskie zaprasza na otwarcie wystawy: 1569–2019. 450-lecie unii lubelskiej. Historia, pamięć, tradycja. Wystawa edukacyjna przybliża historię relacji polsko-litewskich od końca XIV wieku do czasu zawarcia unii lubelskiej. Ukazuje także rolę Lublina i korzystne zmiany jakie dla rozwoju miasta miał okres panowania Jagiellonów.

W niedzielę po raz ostatni w tym roku odbędzie się Giełda Staroci zlokalizowana na Starym Mieści oraz placu Zamkowym.

DLA DZIECI

W sobotę oraz niedzielę Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie zaprasza na spektakl Arabela. Kto by nie pragnął posiadać magicznego pierścienia? Zakłada się go na palec, wypowiada życzenie, przekręca pierścień… I życzenie się spełnia.

W poniedziałek Tapataj zaprasza na: Tapatajki – zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci. Zajęcia sensoryczne na których Twoje dziecko będzie mogło wykorzystać swój potencjał i wyszaleć się kreatywnie wykorzystując wszystkie zmysły!

(fot. pixabay.com)

Jeden komentarz

  1. Widze,ze miasto postarało sie atrakcje jak diabli ,wykonawcy znani nie tylko w Polsce jak i na całym swiecie,jak co roku beda ludzie walic tłumami 😉

Wiadomości z info112