Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie ustąpił pierwszeństwa, wjechał w motorower. Jedna osoba w szpitalu

Wczoraj przed południem w Tyszowcach doszło do zderzenia pojazdu osobowego z motorowerem. Jedna osoba z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 11 w Tyszowcach w powiecie tomaszowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem motorowerzystki i pojazdu osobowego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 56-letni mieszkaniec gminy Łaszczów kierujący samochodem marki Fiat, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej motorowerem marki Baotian. 45-letnia mieszkanka gminy Mircze kierująca jednośladem z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierujący fiatem nie potrzebował pomocy medycznej.

Badanie trzeźwości kierujących wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Nad wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności tego wypadku pracują policjanci.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

2 komentarze

 1. jeszcze raz, bo „znak większy z prawej” nie przechodzi
  motorower > rower
  samochód osobowy > motorower
  osobówka < ciężarówka
  chyba nie wymaga wielkiej inteligencji, posortowanie uzytkowników ruchu drogwego, żeby wiedzieć, że najpierw przejeżdżają ciężarówki, następnie SUVy i dostawczaki, potem osobówki, a rowerem czy motocyklem przejeżdża się na samym końcu

  • Co najwyżej, to doprecyzowania wymaga fakt, że np. dwie grube osoby na 1 motorowerze, przejeżdżają przed chudzielcem na małym motocyklu. I to z dwóch powodów:
   -bo większy/cięższy
   -bo przeładowany motorower nie zatrzyma się w miejscu

Z kraju