Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie udało się oszustwo na akcyzie. Płyn przeciwoblodzeniowy zawierał ponad 95% alkoholu

Mężczyzna przewożący płyn przeciwoblodzeniowy próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i oszukać na podatku akcyzowym. Funkcjonariusze wysłali próbki płynu do badań i prawda wyszła na jaw.

W Oddziale Celnym w Białej Podlaskiej zostało złożone zgłoszenie celne, na podstawie którego do obrotu miało zostać dopuszczone 1755 litrów koncentratu płynu przeciwoblodzeniowego. Towar sprowadzony był z Białorusi.

Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że wyrób może mieć większe stężenie alkoholu niż deklarował zgłaszający. Stężenie alkoholu etylowego w produkcie miało nie przekraczać 1,2 %. Podjęto decyzję o pobraniu próbek wyrobu do badań laboratoryjnych. Jak się okazało słuszną decyzję.

Płyn przeciwoblodzeniowy okazał się bowiem wyrobem o zawartości alkoholu etylowego przekraczającej 95 %. Potwierdziło to Laboratorium Celne Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku. To z kolei wiąże się z koniecznością opłacenia podatku akcyzowego. Gdyby nie czujność funkcjonariuszy skarb państwa utraciłby z tytułu niezapłaconych podatków i należności przywozowych blisko 120 tys. zł.

(fot. KAS)

9 komentarzy

 1. Po co płacić za analizy? Trzeba było delikwenta poczęstować 2 szklankami wby 0,5 l wypił. Jak by wypil to bez akcyzy jak nie ro akcyza. O czuliście przed użyciem odsączamy przez chlebek żytni.

 2. Bo to był koncentrat
  Po co wozić wodę i płacić za transport 😉

 3. chlop przed zimą sie broni a tu tylko karać

 4. „Należność” dla Państwa której wysokość i podstawę Państwo samo sobie ustanawia… Cóż za kupa śmiechu drogi Watsonie.

 5. skarb państwa utraciłby z tytułu niezapłaconych podatków i należności przywozowych blisko 120 tys. zł.?
  Czyli prawie 70 zł za litr samych opłat i podatków? Coś mi tu nie pasuje.

  • W Polsza 0,5 litra wódki 20 pln z tego 75% trafia do skarbu państwa.

  • Właśnie po to żeby im się nie opłacało zalewać nasz rynek lewym alkoholem, wystarczy że zalewają innymi wschodnimi wartościami…

 6. to naprawde był plyn przeciw oblodzeniowy , wytrzymuje do minus 95 , rozcięczyć z wodą i niema nic lepszego , a nie te badziewie z marketu pisze minus 15 a na szybie marznie kolo minus 8 , sam bym banke takiego kupił

 7. 75 % za alko trafia do skarbu panstwa aby wspomagac patologie ktora chleje dalej za te kase… ciekawe panstwo

Z kraju