Nie tylko wozy strażackie. Do gmin z najwyższą frekwencją w II turze wyborów trafią też pieniądze

Dwanaście gmin z terenu województwa lubelskiego, w których uzyskana zostanie najwyższa frekwencja, otrzyma pieniądze na doposażenie świetlic, placów zabaw i skwerów. Środki te pochodzić będą z budżetu województwa lubelskiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zorganizował konkurs, w którym gminy z najwyższą frekwencją w zbliżającej się II turze wyborów prezydenckich otrzymają nagrody finansowe w wysokości od 30 do 50 tys. złotych. Akcja ma na celu mobilizację społeczności lokalnych zamieszkujących gminy wiejskie, miejsko – wiejskie i gminy miejskie do 20 000 mieszkańców oraz ich wsparcie i aktywizację w realizacji projektów lokalnych.

Gminy zostaną sklasyfikowane w czterech regionach naszego województwa, podzielonych według starego podziału administracyjnego. Nagradzane będą po trzy gminy z każdego z tych regionów. Gminy, w których uzyskana zostanie najwyższa frekwencja, otrzymają po 50 tys. złotych, te na drugim miejscu po 40 tys. złotych, zaś gminy, które uplasują się na trzeciej lokacie, dostaną po 30 tys. złotych. Pieniądze te mają być przeznaczone na doposażenie świetlic, placów zabaw i skwerów. Łącznie na ten cel ze środków budżetu województwa lubelskiego przeznaczone zostało 480 tys. złotych.

Co ważne, w przeciwieństwie do akcji MSWiA „Bitwa o wozy”, w której to gminy automatycznie otrzymują dotację na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych, w tym przypadku gminy muszą zgłosić się do konkursu. Do tego mają scharakteryzować świetlicę, plac zabaw i skwer, które będą dofinansowane. Ogłoszenie zwycięzców ma nastąpić do końca sierpnia, zaś realizacja zwycięskich projektów nastąpi w terminie do 30 listopada b.roku.

(fot. lublin112)

Zobacz również

28 komentarzy

 1. PiS wie że w lubelskim ma największe poparcie zwłaszcza na wsiach i małych miasteczkach – dlatego walczy o glosy na Dudę. Wiedzą że jak Duda nie wygra to czeka ich Trybunał Stanu – Kaczyński Duda i inni trafią za kraty za niszczenie Polski. A więc idzmy głosować na TRZAKOWSKIEGO – daje on nadzieję na lepsze jutro,czego nie możemy oczekiwać od Dudy.Walczmy o przyszłość naszych dzieci

  • Trzaskowski daje nadzieję… na to ,że Polska przestanie być polska….i na szambo w tym kraju
   ….

  • idź się lecz albo ucz historii – chcesz chaosu to nie każ innym w tym żyć
   Twój Rafalala upaprany jest po uszy w lewactwo

  • Trybunał stanu. Dubois będzie sądził? Co stoi na przeszkodzie postawić przed Trybunałem teraz? Żelazo jeszcze nie rozgrzane? Już widzę sprawiedliwość w wydaniu Trzaskowskiego. Jak głosowała PO za listą pedofilów? Nie poparła, a teraz tylko ,,czarnych” tam szuka. Inni to zatoka SZTUKI?

 2. Korupcja wyborcza… Gierek w grobie się przewraca, że ktoś wpadł na lepsze pomysły propagandowe, niż jego aparatczycy partyjni.

 3. Ciekawe, czy te pieniądze to rzeczywisty prawomocny czek, czy tak jak w przypadku Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, powstałego z inicjatywy prezydenta. Te same nagrody rozdane przed kamerami kilkukrotnie tym samym samorządowcom, pomimo, że prawnie to fikcyjny bubel, a rzekome pieniądze są fikcyjne, ale za to przedwyborcze 😉

 4. rolnik co nieznalazł żony

  Jawna korupcja wyborcza… A tak swoja drogą czy te czeki mają pokrycie ?? Bo nawet nie są podpisane…

  • Pabloo(oryginał)

   Odpowiadam na tym forum po raz kolejny. TO SĄ NASZE PIENIĄDZE ! Jak jeszcze trzeba udowadniać, że rząd(każdy) czy prawicowy, czy lewicowy czy inny nie dysponuje swoimi pieniędzmi tylko NASZYMI. Czy każdemu z osobna trzeba łopatą do głowy wkładać, że każda złotówka wydana przez obywatela jest opodatkowana ? Ludzie zacznijcie myśleć, to nie boli. Jako płatnik czyli obywatel masz prawo wiedzieć co się dzieje z twoimi pieniędzmi,w tym przypadku jest to machlojka jakich mało. Ciebie aresztują za batonika, oni są nie do ugryzienia.

 5. Jest tylko mały problem. Patrzyłem na pogodę i w niedzielę na Lubelszczyźnie ma lać deszcz podczas gdy np. w Wielkopolsce ma być ładna, słoneczna pogoda. Może to skutecznie obniżyć frekwencję o parę punktów % w naszym województwie.

 6. Ciekawe kto za to zapłaci, dlaczego po wydaniu na kiełbasę wyborczą ponad 100mld zł rząd nie chce ujawnić raportu z budżetu państwa…… tylko bezmuzgi margines na socjalu może stać wiarę ze w słabym budżecie nagle się znalazło tyle kasy, szkoda gadać dług publiczny 1,2 biliona czyli w 5 lat osiągnęli tyle ile przez poprzednich 12….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8342zł 0.52%
  • GBP 5.2727zł 0.6%
  • EUR 4.5627zł 0.66%
  • CHF 4.1473zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja