„Nie słyszał nadjeżdżającego samochodu, bo miał w uszach słuchawki”. Doszło do wypadku

W miniony czwartek w Olesinie doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Jak informują policjanci, 13-latek poruszający się jednośladem w chwili zdarzenia miał w uszach słuchawki.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu, w Olesinie w gminie Kurów w powiecie puławskim. Służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku z udziałem rowerzysty.

Policjanci ustalili wstępnie, że kierujący fordem jechał od strony Kurowa w kierunku Płonek. W pewnym momencie z leśnej drogi gruntowej, wprost pod samochód wyjechał 13-letni rowerzysta. Kierowca próbował uniknąć zderzenia, ale rowerzysta jechał zbyt szybko, na skutek czego uderzył w bok pojazdu.

Poszkodowany 13-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Lublinie. Mundurowi ustalili, że chłopiec nie zatrzymał się przed włączeniem się do ruchu, ponadto nie słyszał nadjeżdżającego samochodu, bowiem miał w uszach słuchawki od telefonu. Kierowca, 49-latek z gminy Nałęczów, był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. Policja Puławy)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Konrad Kukułka

  słuchawki to tyle mają tutaj to rzeczy, że hoho… po pierwsze patrzeć, człowiek to nie nietoperz aby się echolokacją posługiwać.
  Wieśniaki puszczają muzykę w samochodach jakby byli na dyskotekach, ale nikt nie płacze potem, że „nie słyszał” przez to innych uczestników ruchu.

  • sluchawki maja duze znaczenie mozesz sie zagapic ale jak jednoczesnie cos uslyszysz to moze mozg pomysl;i trza sie zatzrymac

   • Konrad Kukułka

    Takie samo znaczenie, jak pora dania, pora roku, warunki pogodowe, rosnące w okolicy drzewa, kierunek wiatru, rozmiar buta sąsiadki… takie szukanie dziury w doopie, jak mózg nie pomyślał w pierwszej kolejności, aby się rozejrzeć przed wyjazdem z drogi podporządkowanej to nic nie pomoże.

  • A mają dużo. Człowiek w słuchawkach zatraca świadomość co do miejsca w którym się znajduje. To tyczy się również i kierowców osobówek w słuchawkach.

   • Konrad Kukułka

    Jezu… tak zatraca świadomość, doznaje nirwany, katharsis… eksterioryzacja, mózg opuszcza ciało i udaje się w wędrówkę w nieznane…
    Zbanować radia, muzykę, możliwość noszenia słuchawek podczas jazdy… kategorycznie zakazać kontaktu werbalnego i niewerbalnego z kierującym.

  • No tak, w tym przypadku pewnie fordziarz usłyszałby nadjeżdżająceho rowerzystę gdyby nie muzyka w aucie. Masz, kolego, zdrowo [***] pod kopułą…

 2. Kto to są wieśniaki?

 3. Może chociaż nauka nie pójdzie w las na resztę życia.

 4. A na oczach miał klapki, że nie widział nadjeżdżającego auta?

 5. nie ma to jak se z interneta puścić muzyke w telefonie

 6. Widzę że rozmowa na poziomie gimnazjalistów.

  Coraz więcej osób się widzi w słuchawkach w sumie nie ma w tym nic złego ale często ulubiona muzyka czy audiobook potrafi tak zaabsorbować ze brakuje nam tej uwagi na inne rzeczy. Stąd często widzimy filmy z ludźmi zombie na przejściach czy wpadających pod tramwaje/autobusy.
  Podobnie jest z muzyką w aucie ciężko jest wyobrazić sobie trasę w pojedynkę bez radia i nic w tym złego dopuki nie przegniemy i muzyka przejdzie na 1 plan. Widziałem w tym tygodniu kilka osób które słuchały głośno muzyki i pośpiewywały sobie do tego stopnia że zrobiły coś głupiego. Brawa dla pani co w słuchawkach czerwona Corsą pojechała na czerwonym na wprost gdy zapaliło się zielone do skrętu. Muzyka czy rozmowa przyciąga naszą uwagę a wtedy tylko krok od nieszczęścia.

  I nie ma co cwaniakowac że ja jestem młody i mam podzielną uwagę bo kiedyś przyjdzie taka chwilą gdy ktoś zadzwoni że umarł Ci twój bliski czy szef że zrobiłeś przelew na 300tys i że cię obciąży kosztami/zwalnia a akurat na przejście wbiegnie dziecko. To tylko kwestia nieszczęścia i bycia w niewlascimym miejscu o niewłaściwym czasie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska