Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nie posiada uprawnień, był pijany. Wsiadł za kierownicę forda i doprowadził do kolizji

W niedzielę w miejscowości Wierzchowiska Drugie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jak się okazało mężczyzna kierujący fordem był pijany, a co więcej nie posiadał uprawnień do kierowania.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 18.30 w miejscowości Wierzchowiska Drugie w powiecie świdnickim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych.

– Jak ustalili funkcjonariusze na miejscu 44-letni kierujący pojazdem marki Ford w wyniku nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu 21-letniej kierującej pojazdem marki BMW doprowadził do zderzenia pojazdów. Okazało się, że 44-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania – relacjonuje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka ze świdnickiej Policji.

Nietrzeźwy 72-latek za kierownicą hondy

To nie jedyny nieodpowiedzialny kierowca z minionego weekendu, zatrzymany na drogach powiatu świdnickiego. W minioną sobotę wieczorem w Jackowie policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Honda.

Mężczyzna nie trzymał toru jazdy, zjeżdżał na pobocze oraz nie miał włączonych świateł mijania. Okazało się, że za kierownicą znajduje się nietrzeźwy 72-latek. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Rowerzyści po alkoholu

Ponadto policjanci zatrzymali trzech rowerzystów, którzy pomimo spożywania alkoholu wsiedli na rower. Niechlubny rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

– Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysokim świadczeniem pieniężnym nawet do 60 000 złotych. Natomiast jazda w stanie nietrzeźwości na rowerze skutkuje nałożeniem mandatu w wysokości 2500 złotych – wyjaśnia aspirant sztabowy Elwira Domaradzka.

5 komentarzy

  1. I już powinni zostać zapuszkowani. Jeden na 250, a drugi na 200 dni. Reszta kar później.

  2. A miały być kary dla pijanych kierowców.A tu nic.

  3. Elektorat pisu nietykalny. Gdyby chcieli to ukrucić, to dawno by to zrobili. 8 lat, i co?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo