Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Nie miał zamiaru płacić za perfumy, uderzył pracownika ochrony. Grozi mu 10 lat odsiadki

Mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego trafił do tymczasowego aresztu. 20-latek podejrzewany jest o kradzież rozbójniczą. Policjanci ustalili, że młodzieniec kilkukrotnie uderzył pracownika ochrony i uciekł ze skradzionymi perfumami.

– W połowie miesiąca dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży perfum w jednej z drogerii na terenie miasta. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca wyszedł ze sklepu „zabierając” ze sobą perfumy i kosmetyki na kwotę ponad tysiąca zł. Nie zapłacił jednak za wybrany przez siebie towar – informuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Kiedy ochroniarz zareagował na to, co robi 20-latek, ten stał się agresywny. Mężczyzna uderzył pracownika ochrony, a następnie uciekł.

– Nie próbując nawet rozmawiać kilkukrotnie uderzył mężczyznę. Po tym zbiegł z miejsca zdarzenia zabierając ze sobą skradzione produkty. Niedługo jednak cieszył się wolnością. Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy ustalili jego personalia. Okazało się, że jest to 20-letni mieszkaniec Miedzyrzeca Podlaskiego – wyjaśnia nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

„Amator cudzego mienia” został zatrzymany do wyjaśnienia. Mężczyzna znany jest bialskim mundurowym. Pod koniec ubiegłego roku usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia.

– Wobec 20-latka na wniosek Policji i Prokuratury bialski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

PRZECZYTAJ

Nadciąga wichura, powieje do 75 km/h. Silny wiatr w kolejnych godzinach w regionie i niewykluczone burze

14 komentarzy

 1. Po co dresowi perfumy? Mefedrom nie wystarczy?

 2. A ten antypolski rząd chce wypuścić 20tyś takich bandziorów.

 3. Prawo powinno się zmienić i wizerunek powinien być ujawniany.

 4. ##### niemieckich sługusów

  „prawo jak my je rozumiemy”

 5. Rządy peło patologia czuje się bezkarna.

 6. Dresowe parchy myć się a nie perfumować

 7. To musiały być całkiem dobre perfumy, szkoda że nie napisali o jakie chodzi to bym poszedł i wziął. Nuty zapachowe, trwałość i projekcja musiały być tego warte, że zaryzykował za nie odsiadkę do 10 lat. Kilka psików i panny pewnie same się pchały, a teraz kto inny będzie pchał nie powiem w co.

 8. Wygląda jak chłopak andrzejka 😂

 9. Odi Profanum Vulgus

  A na kurtce tajniaka: NASA, flaga amerykańska i opaska z napisem „policja”. No, dobrze to oddaje kondycję tej formacji. Nie wiem, czy to jakiś podprogowy przekaz miał być, ale trzeba przyznać, że ta kurtka to bardzo symboliczna.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport