Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Nie boisz się nowych wyzwań i odpowiedzialnej pracy?” Zostań strażnikiem miejskim

– Chcesz pomagać ludziom? Nie boisz się nowych wyzwań i odpowiedzialnej pracy? Interesujesz się bezpieczeństwem? Możesz znaleźć stabilne zatrudnienie – informuje Straż Miejska w Świdniku.

– Ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, czuwanie nad ruchem drogowym, współdziałanie z innymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, a także pomoc przy usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych to główne zadania jakie czekają na nowych aplikantów – informuje Straż Miejska w Świdniku.

Kto może ubiegać się o pracę?

Aplikantem może zostać osoba, która posiada obywatelstwo polskie, ukończyła 21 lat i w pełni korzysta z praw publicznych oraz posiada minimum średnie wykształcenie. Kandydat musi też wykazać się nienaganną opinią oraz sprawnością fizyczną i psychiczną, a także dotychczasową niekaralnością i uregulowanym stosunkiem do służby wojskowej.

Dodatkowymi atutami będzie znajomość zagadnień z zakresu prawa, prawa administracyjnego i funkcjonowania samorządów i administracji publicznej, znajomość ustawy o strażach gminnych, a także innych przepisów regulujących współpracę straży z Policja i innymi instytucjami. Kursy specjalistyczne w zakresie ratownictwa medycznego, samoobrony, techniki jazdy, ochrony środowiska oraz znajomość języków obcych to m.in. wymagania dodatkowe, które pomogą wyłonić najlepszych kandydatów.

Jak informuje Straż Miejska, zapewnia stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, trzynastą pensję, świadczenia socjalne,  preferencyjne ubezpieczenia grupowe oraz możliwość pogłębiania swoich kwalifikacji ogólnych i zawodowych.

Dokumenty wyszczególnione w ogłoszenie na stronie należy składać do 3 stycznia 2023 roku w siedzibie SM w Świdniku przy ul. Hallera 9. https://smswidnik.bip.lubelskie.pl/index.php?id=57&p1=szczegoly&p2=12079

(fot. źródło SM Świdnik)

29 komentarzy

  1. Na zdjęciu to już weterani ale są akurat OK.

  2. To poważna i odpowiedzialna praca, tu się zdarzają nawet przypadki, że trzeba babce straganik z pietruszką zlikwidować!
    Tu jednak trzeba mieć silną psychikę…

  3. Eh. Artykuł z 5 stycznia, a dokumenty można było składać do 3 stycznia. Rychło w czas.

  4. Szkoda zachodu. Zlikwidować darmozjadów z całej Polski. Sm – i wszystko jasne :-/

Z kraju