Nie będzie „ochrony mieszkańców przed elektroskażeniami” i siecią 5G. Petycję uznano za niezasadną

Mieszkaniec zlokalizowanej koło Poznania miejscowości Kamionki wskazywał, że odbywa się „eksperymentowanie” oddziaływania sieci 5G na ludzi, zaś rząd i lobbyści wpadli już w amok. Apelował, aby lubelscy radni zajęli się ochroną mieszkańców. Podobne petycje skierował do wielu samorządów w Polsce.

W czwartek lubelscy radni zajmą się petycją, jaka w w październiku ub. roku wpłynęła do Rady Miasta Lublin. Jej autor, mieszkaniec zlokalizowanej koło Poznania miejscowości Kamionki, zaapelował do radnych, aby ci w formie uchwały, zajęli się „ochroną mieszkańców przed elektroskażeniami”.

Motywował swój apel tym, iż na całym świecie odbywają się protesty związane z rozwojem sieci 5G. Ma to być spowodowane „eksperymentowaniem” oddziaływania tej technologii na ludzi. Dodał również, że radni powinni zareagować na te eksperymenty, gdyż rząd i lobbyści przemysłu wpadli już w amok i uruchamiają technologię 5G w wielu polskich miastach.

Mężczyzna wskazywał również, że rząd i lobbyści „mają w nosie” opinie polskich naukowców z m.in. Instytut Medycyny Pracy, Centralny Instytut Ochrony Pracy czy Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii. Dlatego też zdaniem autora petycji, radni powinni wystosować apel o treści: „W związku z rezolucją, opinią i apelami naukowców ostrzegającymi przed uruchamianiem technologii 5G przed zbadaniem jej wpływu na zdrowie, wobec skierowanej do rady miasta Lublin petycji w sprawie ochrony zdrowia mieszkańców przed elektroskażeniami, radni rady miasta Lublin apelują o podjęcie działań legislacyjnych zmierzających do wprowadzenia obowiązku bieżącego badania wpływu technologii 5G na zdrowie mieszkańców”.

Petycja została uznana za niezasadną. Jak argumentowano, w związku z upowszechnieniem korzystania z telefonów komórkowych i rozwojem sieci GSM w 1998 roku Międzynarodowa Komisja Ochrony przed Promieniowaniem Niejonizującym we współpracy z WHO określiła wytyczne dotyczące ograniczania narażenia na pola elektromagnetyczne o częstotliwości do 300 GHZ, mające zapewnić ochronę przed niekorzystnymi efektami zdrowotnymi.

Dodano też, że w Polsce zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu wykonywane są pomiary w otoczeniu stacji bazowych telefonii komórkowej. Dodatkowo system ochrony środowiska przed polami elektromagnetycznymi uzupełniają kolejne przepisy nakładające na prowadzących instalacje emitujące pola elektromagnetyczne obowiązek zgłaszania tych instalacji do organu ochrony środowiska, co powinno zabezpieczyć zdrowie ludności.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

28 komentarzy

 1. Nie będzie „ochrony mieszkańców przed elektroskażeniami” i siecią 5G. Radni uznali petycję za niezasadną

  Sie niech zajmo tymi co na policjanta piniondze wyudzajo. A nie mocherowe czerepy i inne pajace szukajo problemow

  Wszystko emituje promieniowanie
  Srajwatche srajfoony nosita na ryncach przy tyukach az jaja wam smali czy cycki i inne pempki. Ale o tym sie nie mowi bo kazdy chce przed sunsiadem przyszpanowac.
  Ouuu yeah paczta jakie mam fajne, mee dzidzi tez ma paczta paczta
  I rosna takie AMEBY umyslowe. Co nic w dyni nie majo. Pusto, nie zagada bo nie umie. Tylko technologia technologia

  Skoro ludzkosc dazy do postepu i chce sobie ulatwia zycie to nie kwiczeć a isc z postepem

  Nienawidze rasy ludzkiej, Thanos mial racje ale avengersi musieli naprawic wszystko. Ech

  • Ci którym nie pasuje niech przestaną korzystać z teleofnów komórkowych i internetu bezprzewodowego. Zobaczymy jak szybko zmienią zdanie.

  • Ojej, faceciku podający się za Karolinę, nikt do Ciebie „nie zagaduje”, ale tłumaczysz sobie, że „nie umieli”? I co z Ciebie wyrosło?

 2. Karolina ,polecam wizytę w szpitalu psychiatrycznym .

  • Byles? Opowiedz jakie Ci wrazenia zafundowali hihihi

   • Nie wiem czy potrzebna Ci wizyta u specjalisty ale powrót do szkoły z całą pewnościa by się przydał! Poprzednio obowiazujace normu promieniowania elektromagnetycznego były 100 -krotnie niższe i nie wzieły sie z sufitu a z badań. Obecnie aby umozliwić funkcjonowanie sieci 5G zostały podniesione do 10 W/m2 (gęstość mocy) i 61 V/m (składowa elektryczna) dla częstotliwości z zakresu 2 – 300 GHz. Jeśli uważasz, że 61V i 10W na metr kwadratowy powierzchni jest obojętne dla aktywności neuronów w Twoim mózgu to AMEBĘ widzisz przeglądając się w lustrze.

    • To zbyt uczony wywód dla takich co uważają, że prunt, światło i jelepstryka do jedno i to samo, a policja to milicja i każdy samochód osobowy to taksówka, a każdy autobus to pekaes.

    • Tia, a ziemia jest płaska. Na chemtrailsy jeszcze uważaj!

    • Oj tam, czy w ogóle rozumiesz co wkleiłeś w komentarzu? Bo niestety nie są to twoje słowa. Skoro już zalecasz niektórym powrót do szkoły to może sam też się do niej udaj i dowiedz się jak głęboko wnikają fale radiowe wgłąb tkanek. Jest to kluczowe zagadnienie które obala twoją teorię o neuronach, mózgach i amebach.

  • styl wypowiedzi Karoliny trochę dziwny, ale więcej w nim normalności niż u nie jednego na tym forum.

 3. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Nagonka na 5G przypomina te z przed wieków na Giordano Bruno, albo Galileusza czy co bardziej rozwinięte czarownice, oraz czarne koty.
  Czas chyba zacząć gromadzić drewno na stosy… 😆

  • No tak, do tego też ciemny lud ją prowadzi.
   Tylko liderzy inni, bo sukienkowa mafia ma interes w wieszaniu nadajników 5G na dzwonnicach i wieżach.

  • Albo zobaczyć jak ogromnie zwiększyli normy promieniowania, i nagle co było bardzo szkodliwe stało się nieszkodliwe. Bo telefony komórkowe, które jakoś i wcześniej działały przy tych mniejszych.

  • Albo tę na płyty indukcyjne, bo „tylko na ogniu smakuje”, okraszone wdychanymi spalinkami toksycznego gazu 🙂 pyszności!

 4. Krystian from Dżamajka

  Jak już wszyscy pomrą w Kraśniku na 5G to kupię sobie go

 5. I dla tego trzeba przenieść się do kraśnika !!

 6. Przenoście się, z Kraśnika nie będziecie mogli pisać swoich głupot w komentarzach bo nie będziecie mieli internetu 🙂

  • pan Józek (taki w żółtym pulowerku) korzysta bez tego wifi, ma internet nagrany na dyskietkę
   zainteresowani znają Pana Józka, znanego hodowcę kurczaków

 7. Jak dobrze pójdzie, to następną petycję koleś wystosuje w sprawie ochrony mieszkańców przed spadaniem z krawędzi Ziemi.

  • Nie spadną, bo za daleko jest z Lublina do krawędzi ziemi.
   Zresztą gdyby nawet spadli, to tylko z wysokości jednego z trzech słoni, na których spoczywa ziemia, na skorupę żółwia, na którym stoją te trzy słonie.

   W szkole nie byłeś?

 8. Zamiast się martwić o inwigilacyjne możliwości sieci 5G i o to jakie firmy z tym związane pchają się na polski rynek, to niedouczone towarzystwo martwi się o „szkodliwość” promieniowania 5G, którego natężenie jest o wiele niższe niż w sieciach 4G, a już tym bardziej 3G czy 2G. Widać, nie z darma racji Polska bywa nazywana ciemnogrodem.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia