690 680 960

Nie będzie już tłumaczenia, że parkometr nie działa. W Zamościu zamontowano nowe urządzenia

Parkometry były wyeksploatowane, do tego ulegały częstym awariom przez co kierowcy nie mogli uiścić opłaty. Niedawno urządzenia wymieniono na nowe.

Na terenie Starego Miasta w Zamościu pojawiły się nowe parkometry. Nie oznacza to jednak, że rozszerzona zostanie strefa płatnego parkowania. Zarząd Dróg Grodzkich postanowił wymienić najstarsze urządzenia, gdyż były one wyeksploatowane, do tego ulegały częstym awariom. To z kolei wymagało częstych interwencji pracowników serwisu.

Dostarczone przez zewnętrzną firmę parkometry są bardzo łatwe i intuicyjne w obsłudze, co jest szczególnie ważne dla osób starszych. Do tego do zasilania wykorzystują energię słoneczną. Łącznie w Strefie 1 płatnego parkowania ustawiono 10 nowych urządzeń.

Jeżeli chodzi o samą strefę płatnego parkowania, to żadnych zmian miasto na razie nie planuje. W strefie 1 znajdują się dwie podstrefy: A obejmująca obszar Zespołu Staromiejskiego z zabytkowa zabudową oraz B, obowiązująca tylko na parkingach przy parku miejskim oraz przy Skwerze Mikołajczuka. Przy czym decyzją radnych, w podstrefie B opłata za postój jest pobierana tylko w sezonie turystycznym, a dokładnie od początku kwietnia do końca września.

(fot. UM Zamość)

16 komentarzy

 1. wszystko da się zepsuć

  • O czym najlepiej świadczy twoje upośledzenie umysłowe!

  • Jestem w Zamościu raz na ok. 2-3 lata. Dam te 7 złotych żeby zaparkować legalnie i bez stresu. Ty za to już czymś popsułeś sobie głowę.

 2. Chyba w Zamościu nie lubią turystów że fundują im takie „atrakcje”.

  • Nie lubią. Za paliwo każą płacić. Za jedzenie. Za hotel. Za parking teź. A wiadomo, że najlepiej by było, gdyby wszystko było za darmo. A za parkowanie samochodu w centrum miasta, miasto powinno płacić kierowcy, że chce tu parkować. Samochów w miastach jest zdecydowanie za mało, i trzeba wszelkimi sposobami zachęcać ludzi, by, szczególnie w pojedynkę, wjeżdżali swoimi dieslami do miasta.

   • typowy wyznawca pisu, w 2020 roku w marcu, kiedy wszyscy byli zamknięci w domach a na ulicach miast nie było żadnego samochodu emisja spalin była wyższa niż przed świętami gdzie wszyscy wyjeżdżają… Gdzie tu logika?

   • Gratis to uczciwa cena.

 3. Takie samo badziewie jak w Lubartowie?Płatność tylko gotowką?

  • Mateusz masz problem z czytaniem?
   Na górze artykułu po lewej stronie kliknij opcję „dla inteligentnych”.
   Wtedy w pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedź.

   • A nie przyszło ci do głowy „umiejący czytać ze zrozumieniem”,że ktoś może przeglądać stronę na urządzeniach mobilnych i widzi tylko taki wodok strony?

 4. Podobno pianka montażowa jest najlepsza

 5. Spokojnie niedługo wszystkie parkomaty znowu się zepsują….

 6. Przy poczcie parkomat to że płacisz poczcie to za parkowanie też 1godz.4zl gdzie na poczcie jako klient jesteś 15 min góra i wnuczek zarabia na jeleniach

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.0199zł -0.01%
 • GBP 5.0597zł -0.12%
 • EUR 4.3334zł -0.11%
 • CHF 4.6027zł 0.1%

Polub nas