Neoplan nafaszerowany papierosami. Celnicy wyjęli z pojazdu ponad 9 tys. paczek (zdjęcia)

Ponad 9 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 126 tys. zł ujawnili w autokarze funkcjonariusze Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku. Tytoniowa kontrabanda ukryta była w m.in. w dachu pojazdu.

W minioną sobotę podczas kontroli autokaru relacji Chersoń – Zielona Góra funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili 9090 paczek nielegalnych papierosów. Kontrabanda ukryta była w dachu pojazdu.

W przemyt papierosów zamieszane były trzy osoby, dwóch kierowców autokaru i żona jednego z nich. Wszyscy przyznali się do winy. Osoby te zakupiły papierosy za pieniądze otrzymane od nieznajomych mężczyzn mówiących w języku rosyjskim. Ukryli je w autokarze i wieźli do Warszawy skąd miał je ktoś odebrać. Za przysługę mieli otrzymać 3 tys. USD.

Papierosy oraz autokar zostały zatrzymane jako dowody w prowadzonym postępowaniu. Z kolei na poczet grożącej kary grzywny zajęto od podejrzanych kwotę 25 tys. zł.

(fot. KAS)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Właściciel autobusu pewnie się ucieszy, z tak przedsiębiorczych kierowców.

  • no no, a miało być jarania do następnej wigilii, tak kurna obiecywały no tfu, i kurna jeszcze flaszka miała tfu być, a tera to psu w upe chałupe, tak to jest załatwiać z dziadami, inni by się postarali, ale te gołodupce, a gdzie tam, ….

   • Sługi za szlugi, a podobno Ukraińcy tak Ruskich nie lubią, a tu spod Krymu prawie wyjechali z fajami na ich zlecenie i to za ile? 12 tys zł, no dla nich to na pewno dużo, tylko za to ryzyko teraz zapłacą kilka razy więcej… Gdyby to jeszcze były prawdziwe Ruskie fajki, a nie tanie podróbki…

 2. Pojechali by na targ w Lublinie więcej by znaleźli.

 3. Lokalne sowieckie ”przesiębiorstwa” wcale a wcale nie są zamieszane w bandycki proceder.

 4. BedzieszMiałWypadek

  hmmm 9000 paczek strata 126 tysiecy?? hmmm no ciekawe
  wychodzi paczka po 14 zł, więc tak jak to jakiś inteligent wyliczył??
  paczka na ukrainie max 6 zł- co daje kwote 54 000 zł. więc gdzie strata 1260000??
  po 2 strata czyli uważają inteligenci że całość kwoty to jest strata państwa no ciekawe, czyli idąć tym tokiem rozumowania jak fajki kosztują w pl 15 zł to złotówka jest kosztem produkcji a 14 zł to podatki ??
  po 3 polskich 9000 paczek dużo dłużej będzie sprzedawane niż UA, różnicą jest cena 8 zł czy 9 za paczke a 15, wiekszość nie stać na tak drakoński wydatek w pln z złodziejskimi stawkami rządu. bo jak ma typowy kowalski zapłacić za 2 paczki tak jak za 3 wschodnie to zmniejszy spalanie przez co ta ich śmieszna strata się rozciągnie w czasie. realna strata skarbu panstwa na tych fajkach wynosi jakieś max 40000 ale jak to brzmi dużo lepiej napisać że 126000 typowe wodogłowia z miasta będą przynajmniej miały o czym mówić

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie