Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Nawet nie hamował. Rozpędzony opel staranował ciągnik z wózkiem do przewozu hedera kombajnu (zdjęcia)

Trzy osoby trafiły do szpitali po wypadku, jaki miał miejsce wczoraj późnym wieczorem na trasie Lublin – Bychawa. Kierowca opla z impetem wjechał w poruszającą się przed nim maszynę, po czym pchał ją jeszcze przez kilkanaście metrów.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 21:30 w miejscowości Bychawka Trzecia. Na drodze powiatowej Lublin – Bychawa samochód osobowy uderzył w wózek do przewozu hedera kombajnu. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, zarówno ciągnik rolniczy, jak też auto osobowe poruszały się w stronę Lublina. W pewnym momencie kierowca opla z impetem wjechał w doczepiony do traktora wózek.

W wypadku poszkodowane zostały trzy osoby. Kierowcę opla, jak też dwie osoby poruszające się ciągnikiem, przetransportowano do szpitali.

Badanie alkomatem wykazało, że traktorzysta był trzeźwy. Jak wyjaśniali świadkowie, mężczyzna kierujący samochodem osobowym nie kontaktował, co się wokół niego dzieje. W jego przypadku będzie sprawdzane, czy był trzeźwy, jak też czy nie znajdował się pod działaniem środków odurzających.

Wiadomo, że mężczyzna wcale nie hamował, lecz staranował poruszającą się przed nim maszynę, po czym pchał ją jeszcze przez kilkanaście metrów. Wstępnie ustalono, że wózek był w pełni oświetlony, posiadał też oznakowania odblaskowe.

Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku. Przez kilka godzin droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana.

(fot. lublin112.pl)

Autor: redakcja

10 komentarzy

  1. Całe szczęście, że heder na kombajnie. W taką pogodę to narzędzie na wagę złota.

  2. No patrz pan . Baran przeżył.

  3. Łociec tadzio toruński

    Na ćwierćbuku były ciekawsze rzeczy niż patrzenie się na drogę.

  4. No tojak te kumbajny majo jechać, jak heder na kombajnie żle, jak jedzie sie z wozkiem po niego jeszcze gorzej no zdecydujciesie

  5. Sprzedam Łopla za miesiąc lub jak blacharz wróci z urlopu.

  6. Może MO sprawdzi co było na kolację u kierowcy opla i gdzie się stołuje świadkowie mówią że miał jeszcze deser i zapalniczkę w ręku ,,szkoda wózka

  7. Czyżby to ten sam Opel Insignia co wyprzedzał wszystkich na trasie od Jabłonnej do Lublina?

Z kraju