690 680 960

Nawałnice w powiecie zamojskim. Aparatura tlenowa wymagała zasilania, na pomoc ruszyli strażacy (zdjęcia)

Ostatnie nawałnice przechodzące przez powiat zamojski dały się we znaki mieszkańcom i strażakom. Oprócz wypompowywania wody z zalanych posesji, budynków i piwnic, strażacy zapewnili zasilanie elektryczne do aparatury tlenowej podtrzymującej funkcje życiowe mieszkańca Kornelówki.

Ostatnie dni dały się we znaki mieszkańcom kilku powiatów, ze względu na intensywne opady deszczu, silne porywy wiatru oraz wyładowania atmosferyczne. W powiecie zamojskim strażacy usuwali skutki nawałnic m.in. w Zwierzyńcu, Nieliszu oraz Szczebrzeszynie. Doszło tam głównie do zalania piwnic, budynków mieszkalnych oraz posesji. Strażacy usuwali również połamane konary i drzewa. Jak przekazują strażacy, podtopieniu uległy również budynki gospodarcze magazynu browaru.

Działania straży pożarnych, najczęściej polegały na wypompowaniu wody z zagrożonych budynków. W przypadku obiektu ośrodka wypoczynkowego w celu zabezpieczenia posesji, zaszła także konieczność ułożenia worków z piaskiem dostarczonych przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Zwierzyńcu. W tym obiekcie wystąpiły największe straty, które właściciel oszacował na 50 tys. złotych.

Co więcej, w miejscowości Kornelówka strażacy z wykorzystaniem agregatów prądotwórczych zapewnili zasilanie elektryczne do aparatury tlenowej podtrzymującej funkcje życiowe mieszkańca oraz oświetlenia domu.

(fot. PSP Zamość)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Re: tradycja – Jarmark Jagielloński ponownie zawita do VIVO! Lublin
Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina