Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nawałnice nad regionem. Zerwane dachy, połamane drzewa i kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej (zdjęcia)

W kilku powiatach województwa lubelskiego strażacy usuwają skutki wieczornych nawałnic. Podczas burz silny wiatr uszkadzał dachy oraz łamał drzewa.

Po przejściu wieczornych burz nad regionem strażacy m.in. w powiecie radzyńskim i bialskim mają ręce pełne pracy. Silny wiatr uszkodził dachy na co najmniej trzech budynkach oraz połamał drzewa i konary.

W chwili obecnej strażacy interweniowali do usuwania skutków burz ponad 20 razy. Burze nadal przechodzą nad regionem, w ciągu najbliższych godzin spodziewane są kolejne niebezpieczne zjawiska pogodowe.

Burzowa aura ma przemieszczać się z zachodu na wschód regionu, obejmując przeważającą część powiatów województwa lubelskiego. Najgroźniejsze burze mają jednak wystąpić w zachodniej i północnej połowie regionu. Podstawowym zagrożeniem ze strony poniedziałkowych burz są ulewne opady deszczu o możliwej punktowej akumulacji od 10 mm do 40 mm, co może prowadzić do zalań. Silny wiatr towarzyszący nawałnicom może łamać drzewa i uszkadzać dachy.

Nawałnice nad regionem. Zerwane dachy, połamane drzewa i kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej (zdjęcia)

Nawałnice nad regionem. Zerwane dachy, połamane drzewa i kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej (zdjęcia)

(fot. nadesłane Krzysztof – dziękujemy!)

10 komentarzy

  1. Konstruowanie dachu, zaczyna się przy budowie stropu i wieńca okalającego. Łatwość zdejmowania całych połaci, jest zdumiewająca. Beztroska budowniczych, dość powszechna.

  2. Huragan Marek czy Karol ?

  3. Roobin(nie hoody)

    Bławat, to Twoja beztroska jest zdumiewająca. Polecam wycieczkę w tereny po burzach i weź ze sobą dobry aparat fotograficzny. To co potrafi huragan, lub zwykła burza jest porażające.
    Drzewa o średnicy półtora metra ukręcone z korzeniami i przeniesione kilkaset metrów dalej, dachy zerwane z 4 warstwami ściany i murłatą, a ty pieprzysz o beztrosce budowniczych.
    Daj na luz i przeproś tych ludzi.

  4. DO Bławat.tu kolego masz racje ale zwróć uwage na zdjęcie że murłata została,to krokwie zostały słabo przymocowane do murłaty.podejrzewam zastosowano tylko gwożdżia lub wkręta ciesielskiego

  5. bławat jaki ty jestes posty czlowiek az mi cie szkopda

  6. Cp się przyje…baliście do Bławata, dobrze napisał. jak przy budowie nie pomyślano o stosownych rozwiazaniech to przypomina o tym byle mocniejszy wiatr.

  7. A ja akurat popierdala balwata czy jak mu tam bedac budowlancem spotykac sie ze ludzi chca budowala tanio I szybko a to nie idzie w parze z solidnoscia dokladnoscia a potem wiele wszyscy urazeni Bo dach mu zlecial a slabo wialo a to ja sie zapytam gdzie byl jak zaczynaa budowac I czemu nie szukal.ludzi z doswiadczeniem wieloletnim tylko bral tanich jelopow po byle jakiej szkole

  8. Jedynie murłata jest kotwiona do wieńca okalającego a sama krokiew leży na murłacie przybita jednym gwoździem.
    Jak na załączonym zdjęciu widać że wiatr z łatwością poderwał same krokwie. Jakby tam dodatkowo skręcono krokiew do murłaty nie było by problemu . Jedynie tornado o kategorii F5 mogło to by to rozwalić a nie byle jakaś burza.

    • Racja. Co ciekawe to nie jest kilkudziesięcioletni dach patrząc po zdjęciach. Niedawno budowany, może jeszcze na gwarancji. Wezwać tych fachowców do naprawy szkody i poprawienia mocowań. Wina jest ewidentna! 🙂

  9. Popatrzcie za budynkiem na wysokie drzewa. Stoi tam dość spora sosna i nie połamana 🙂 Fuszerka przy robocie:)

Z kraju