Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nawałnica nad Radzyniem Podlaskim. Drzewa wyrwane z korzeniami, zniszczone samochody, zatarasowane drogi

W czwartek nad Radzyniem Podlaskim przeszła gwałtowna burza. Silny wiatr przewracał drzewa i uszkadzał infrastrukturę drogową. Powalone drzewa zatarasowały przejazd na drogach powiatu.

Popołudniowa nawałnica, jaka przeszła nad Radzyniem Podlaskim, trwała kilkanaście minut, ale wyrządziła wiele szkód. Porządkowanie miasta będzie trwało kilka dni. Silne porywy wiatru przewracały drzewa jak zapałki, uszkadzając m.in. ogrodzenia, zaparkowane pojazdy, linie wysokiego napięcia, czy też elementy infrastruktury drogowej.

Na ul. Sitkowskiego doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Złamane drzewo upadło na dach pojazdu, na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Z kolei na parkingu u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Chmielowskiego drzewa runęły na zaparkowane pojazdy. Na szczęście wewnątrz aut nikogo nie było. Na miejscu pracowali strażacy.

Powalone drzewa utrudniały przejazd na drogach krajowych nr 19 i 63 oraz lokalnych w powiecie radzyńskim i lubartowskim. Działania strażaków z Państwowej Straży Pożarnej wspierają także strażacy z okolicznych OSP.

2017-06-29 19:09:17
(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. Akurat dziś jechałem z Białegostoku do Lublina. Akurat byłem przed Radzyniem jak była burza, ale na trasie było widać bardzo dużo skutków nawałnicy. Powiedziałbym, że od Miedzyrzeca Podlaskiego po samą obwodnice Kocka były przy DK19 powalone drzewa.

  2. Swawolnik zmurszały

    A dobrze Wam tak, było tyle nie grzeszyć.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo