690 680 960

Nauczyciel jednej z lubelskich szkół „odpoczywa” w celi. Chciał uciec przed policją, wypychał funkcjonariuszy z radiowozu

Kierowca Land Rovera chwiał się na nogach i miał bełkotliwą mowę, na widok radiowozu zaczął uciekać. Po zatrzymaniu awanturował się i chciał wypchnąć policjantów z radiowozu. Został zatrzymany w policyjnej celi.

Szereg zarzutów może usłyszeć mężczyzna, który został zatrzymany w poniedziałek po południu przez funkcjonariuszy lubelskiej drogówki. Wszystko zaczęło się przed godziną 16 w rejonie skrzyżowania ul. Walecznych, Węglarza i Strzembosza w Lublinie. Kierujący land roverem mężczyzna podjechał na ul. Strzembosza i zaparkował przed jednym z bloków. Przypadkowa osoba zauważyła, że kierowca chwieje się na nogach. Świadek mając uzasadnione podejrzenie, że porusza się on pojazdem pod wpływem alkoholu, o wszystkim powiadomił policję.

Kiedy nadjechał patrol, kierowca ruszył i zaczął odjeżdżać gruntową drogą w kierunku ul. Rumiankowej. Szybko jednak został zatrzymany. Zarówno od kierowcy, jak też od podróżującej z nim kobiety, wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że pasażerka miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie chciał się poddać badaniu i zaczął się awanturować.

Zgodnie z procedurami zapadła decyzja o przewiezieniu kierowcy do szpitala celem pobrania krwi do badań. Ten jednak nie stosował się do wydawanych mu poleceń, co więcej starał się wypchnąć funkcjonariuszy z radiowozu, naruszył też ich nietykalność. W związku z tym został zatrzymany w policyjnej celi. Jak udało nam się ustalić, jest to nauczyciel jednej z lubelskich szkół średnich. Niebawem mają zostać mu przedstawione zarzuty.

Odpowiedzialności nie uniknie również pasażerka land rovera. Kobieta także utrudniała funkcjonariuszom przeprowadzenie interwencji. Co więcej, w pewnej chwili stwierdziła, że może być w ciąży dlatego potrzebuje pomocy medycznej. Przybyli na miejsce ratownicy nie stwierdzili, aby konieczna była jej hospitalizacja. Za odmowę podania danych osobowych zostanie do sądu skierowany przeciwko niej wniosek o ukaranie.

(fot. nadesłane)

60 komentarzy

  1. Ciekawe czego uczył… Coś mi się wydaje, że to umysł ścisły. Dobrze wykombinował z tą ucieczką w drogę gruntową.

    • Nie sztuka jechać samochodem z 4×4 po polnych drogach. Sztuka to umieć ten fakt wykorzystać. Na gruntowej ubitej nikogo nie zgubisz.

  2. I dyrekcja szkoly powinna zabrac glos i powiedziec, co robia w sprawie tego nauczyciela. Bylbym spokojniejszy, gdybym wiedzial, ze zostal zawieszony, a tu nic…

  3. I dyrekcja szkoly powinna zabrac glos i powiedziec, co robia w sprawie tego nauczyciela. Bylbym spokojniejszy, gdybym wiedzial, ze zostal zawieszony, a tu nic. Halo…

  4. Hamburger z Podwala

    Czyżby to Antoś Marian Suszymorda szfajgier rodzony Janusza Zratusza?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt