Narodowy Program Szczepień rozkręca się. Zaszczepisz się w namiocie lub kontenerze (wideo)

Narodowy Program Szczepień przyśpiesza za sprawą mobilnych namiotów i kontenerów, gdzie będzie można przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19. O nowych formach szczepienia poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki.

– Narodowy Program Szczepień rozkręca się coraz szybciej, bo dociera do Polski coraz więcej dawek szczepionek. Pracujemy nad tym razem z KE i innymi państwami UE. Rozmawiałem z szefem Pfizera o projektach, które firma może robić w Polsce w zakresie szczepionek. Chcemy jak najszerzej promować akcję szczepień. Wraz z naszymi zespołami ruszamy w Polskę. W miastach wojewódzkich będą namioty, kontenery, ciężarówki, które przede wszystkim będą punktami szczepień – powiedział szef rządu podczas przedpołudniowej konferencji prasowej.

W trakcie majówki (od 1 do 3 maja) w każdym województwie będzie można się zaszczepić przeciwko COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji.

– Będziemy szczepienia promować i pokazywać, że z naszymi punktami szczepień docieramy w różne punkty Polski. Dziękuję też wszystkim osobom zaangażowanym, naszym medykom, służbom, którzy skonstruowali ten program mobilnych punktów szczepień. Chcemy wypracować takie mechanizmy, że jeżeli ktoś nie będzie mógł dotrzeć do punktu szczepień to on przyjedzie do niego – dodał premier.

(fot. KPRM)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. A potem kolejny lockdown i problemy zdrowotne.

  • WOW, weekend majowy bez kolejki!!! Podobno za każde szczepienie będą też dodawali talony na papier toaletowy w Biedrze i do tego naklejka DZIELNY PACJENT!

  • Ciekawe czy Bill Gates się zaszczepił i inni najbogatsi z całego świata?? Czy oni wiedzą żeby się nie szczepić??

 2. Nic to nie da, tylko naiwniaki wierzą, że te sz**epienia coś zmienią. Całe państwa klękają w tej chwili składając hołd lenny firmom f*rmac*utycznym, myślicie że to się skończy na jednej szc#epionce i 3 falach? Za rok-dwa będziemy mieli 11 falę i trzecią turę sz##epień. Kto się dał w to szaleństwo wkręcić, teraz będzie go bronił rękami i nogami – nie ważne czy na szczeblu państwowym (vide premier i cała ta banda malwersantów), czy pośród tych maluszkich, zwykłych obywateli, gdzie świrów huczących od roku o masowym wymieraniu, drugim Bergamo i apokalipsie nie brakuje nawet teraz, kiedy rzekomo 1/3 społeczeństwa jest już „odporna”.

  Oczywiście jakieś filtry szanowna redakcja pozakładała, więc przepraszam z góry za te gwiazdki i hasze, ale inaczej się nie da zamieszcać komentarzy. Groteska, to ma być wolność? Matrix

  • Wybierz się do któregoś szpitala-umieralni kowidowej i spędź tam chociaż jeden dzień, pomagając personelowi. Od razu wywietrzeją ci z głowy spiskowe teorie dziejów.

   • Bez plandemii obraz szpitali był jest i będzie taki sam. Jest to miejsce gdzie umierają ludzie i gdzie leczy się ludzi. Wiadomym jest, że wirus jest i jest groźny. Ale jak widać lockdown nie pomaga w przerwaniu transmisji.

   • „To” – drogi przyjacieli/przyjaciółko dobrze, że wierzysz, że są niby takie umieralnie. Dzięki Tobie i takim jak Ty, takie pandemie będą trwać w nieskończoność.

   • mam mnóstwo znajomych pracujących w szpitalach-umieralniach, ale znam ich bardzo długo. Zgadnij co się tam działo przed pandemią koronawirusa? Tak, były umieralnie! Odwoziło się tam starych, schorowanych ludzi z zapaleniem płuc, gdzie umierali, często pod respiratorem! Normalnie niesamowite, gdyby nie koronawirus bylibyśmy nieśmiertelni, tak jak jeszcze było w 2019! Weź rozpęd i trzepnij głową w ścianę, może się klepki z powrotem na swoje miejsce poukładają

 3. Mam alergię na kaczki
  To się nie szczepie

 4. po dobroci nie zaszczepię się

 5. „Rozmawiałem z szefem Pfizera o projektach, które firma może robić w Polsce w zakresie szczepionek.”
  Tzn . Niby co ?

 6. Ile płacicie za przyjęcie szczepionki? W końcu mam uczestniczyć w eksperymencie medycznym. Też chcę coś z tego mieć. 😉

  • NFZ płaci 68 złotych za każdego sz##epionego pacjenta punktowi sz##epień, w dodatku dostarczają w ramach tego preparat i pełne umundurowanie (bo przecież nie ma to jak iść na sz##epienie, o którego skuteczności świadczy chociażby to, że lekarz/farmaceuta który podaje Ci zastrzyk już sam owy preparat przyjął i nie zmieniło to niczego w stopniu, w jakim musi się zabezpieczać). Kasa idzie ogromna, stąd ta cała nagonka, jak się nachapią nowych aut i pobudują domy dzieciakom, to się skończy epidemia.

   Skuteczność tego preparatu, w kontekscie tego, że nie jego przyjęcie nie zwalnia z obostrzeń i durnego szariatu maseczkowego, porównać można do prezerwatywy, która zabezpiecza przed chorobami wenerycznymi i zapłodnieniem, ale tylko wtedy, kiedy nie uprawiasz seksu

 7. Ja już termin szczepionki mam:) zobaczymy co będzie.

  • Oryginalny . się nie będzie szczepić. Ale nie zniechęca też. Wolny kraj. Każdy niech robi jak uważa. A za nielegalne zamknięcie biznesów mam nadzieje, że władza zostanie rozliczona.

 8. Oj, płaskoziemcy nie bójcie się tak panicznie tej szczepionki, przecież i tak wam nie zaszkodzą na coś czego nie macie (rozum) 🙂

  • Wiesz. Na początku teorie „płaskoziemców” były wyśmiewane, a wszystko się sprawdziło, no może poza chipem, co też do końca jest nieprawdą, bo przecież promuje się od czasu do czasu płacenie zbliżeniowe chipem…w ręku…etc

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7456zł -0.15%
  • GBP 5.2969zł -0.15%
  • EUR 4.5453zł -0.38%
  • CHF 4.1413zł -0.43%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą