Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Napisał w mediach społecznościowych, że chce odebrać sobie życie. Policjanci w porę odnaleźli mężczyznę

Policjanci z Lublina uratowali mężczyznę, który zamieszczał w mediach społecznościowych wpisy sugerujące popełnienie samobójstwa. Inny użytkownik zauważył te wpisy i poinformował o tym policję. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, 30-latek przyznał, że jego wpisy były aktami desperacji i wołaniem o pomoc przed podjęciem decyzji o odebraniu sobie życia.

Wczoraj lubelscy policjanci otrzymali wiadomość od jednego z użytkowników Twittera, który zawiadomił ich, że użytkownik, którego obserwuje, publikuje niepokojące wpisy, w tym jeden dotyczący zamiaru popełnienia samobójstwa.

Kryminalni z komendy miejskiej natychmiast podjęli się sprawy. Po przeanalizowaniu otrzymanych informacji, funkcjonariusze szybko namierzyli autora wpisów – 30-letniego mieszkańca powiatu lubelskiego, który podczas interwencji był roztrzęsiony.

W trakcie rozmowy z mundurowymi przyznał, że ma problemy i nie potrafi sobie z nimi poradzić, a wpisy w mediach społecznościowych były jego wołaniem o pomoc do nieznanych mu osób. Mężczyzna wyznał również, że planował popełnić samobójstwo, gdyby nie przybycie policjantów w porę. Funkcjonariusze uspokoili go i wezwali karetkę pogotowia, która przewiozła go do szpitala.

Masz myśli samobójcze?

Jeśli masz myśli samobójcze, należy skontaktować się niezwłocznie z najbliższą służbą ratunkową lub zadzwonić na numer alarmowy (112 w Polsce), do lekarza lub psychologa. Możesz również skorzystać z pomocy linii telefonicznych oferujących wsparcie dla osób w trudnej sytuacji emocjonalnej, takich jak np. Kryzysowa Linia Telefonu Zaufania (116 123 w Polsce) lub specjalistyczne linie, np. dla osób doświadczających przemocy w rodzinie.

Ważne jest, aby pamiętać, że myśli samobójcze to poważny sygnał, że potrzebna jest natychmiastowa pomoc i wsparcie. Nie należy ich ignorować lub bagatelizować. Samotne radzenie sobie z takimi emocjami może być trudne i niebezpieczne, dlatego nie wahaj się szukać pomocy. Wiele osób doświadcza trudności emocjonalnych, a w większości przypadków istnieją skuteczne sposoby ich rozwiązania. Pamiętaj, że ważne jest, aby nie rezygnować i walczyć o swoje zdrowie emocjonalne.

Przypominamy, że w razie trudnej sytuacji życiowej nie wstydźmy się prosić o pomoc. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo:
– Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo, 7 dni w tygodniu);
– Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00);
– Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo, 7 dni w tygodniu).

Napisał w mediach społecznościowych, że chce odebrać sobie życie. Policjanci w porę odnaleźli mężczyznę

(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. NIC NIE BOLI, NIC NIE STRZYKA, TYLKO RADOWAĆ SIĘ ŻYCIEM !!! BÓJ SIE BOGA, CHCIAŁ BYM Z POWROTEM MIEĆ TRZYDZIECHE.

 2. Coraz więcej osób przestaje się odnajdować w otaczającej rzeczywistości. Na pewno przyczyną tego jest też to że piss doprowadził Polskę, Polaków i polki do ruiny – finansowej, psychicznej i życiowej.

  • Dziadek ze Slamsowa

   Nie zwalajcie wszystkiego na PiS, zanim cokolwiek zrobić postanowi, konsultuje je z samym Episkopatem Polski.

  • Tak Zuziu, bo za poprzednich rządzących samobójstw w ogóle nie było 🙂 „Na pewno przyczyną tego jest…” No widzisz jaka ty mądra jesteś? Powinnaś częściej się udzielać w komentarzach 🙂

   • Były, ale mniej. W latach 2017-2021 liczba prób samobójczych dorosłych wzrosła średnio o 15% niż w latach 2013-2016. Wśród dzieci statystyki są jeszcze gorsze. W latach 2017-2020 było 100% prób samobójczych więcej niż w latach 2012-2016. W roku 2021 padł „rekord” – 300% więcej prób niż w latach 2012-2016. Od 8 lat rządzi PiS i jak widać nie zrobił nic, aby pomóc Polakom w ich zdrowiu psychicznym. Może jeszcze za mało religii w szkołach i w życiu publicznym…

  • To twój rudy idol nawołuje do nienawiści i sieje nienawiść. Fanatyzm przesłania ci oczy i rujnuje umysł!! Obudź się wreszcie, bo sama tak skończysz…

 3. Próba samobójstwa będzie teraz karana jak próba zabójstwa. Obywatel nie ma prawa nawet decydować o swoim życiu. To jest wolność?

 4. Za szybko go uratowali, będzie powtórka.

 5. No i po co się pytam,??!!!!!

 6. Te wszystkie frazesy o pomocy psychologicznej, ładnie to tylko wygląda w mediach a w życiu radź sobie sam. Niedobrze się robi czytając te teksty, tak samo jak z bezpłatną opieką lekarską, profilaktyką nowotworów itp. PUSTE NIC NIE ZNACZĄCE SŁOWA. Wiem coś o tym.