Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Napadli na dwóch nastolatków, bo chcieli 20 zł na taksówkę. Są już za kratami

Dwóch mężczyzn trafiło do tymczasowego aresztu po tym, jak napadli na nastolatków i zażądali od nich pieniędzy. Za rozbój 22 i 33-latkowi grozi od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Jeden z zatrzymanych będzie za swój czyn odpowiadał w warunkach recydywy.

Do napadu doszło w miniony poniedziałek na terenie Zamościa. Zajście widział świadek, który powiadomił o wszystkim operatora numeru alarmowego 112. Policjanci ustalili, że 14 i 16-latek spacerowali ul. Sadową. W pewnym momencie podeszli do nich dwaj mężczyźni i zażądali 20 zł na taksówkę.

Przestraszony 14-latek dał im połowę kwoty. Jednak to nie wystarczyło napastnikom. Grożąc pobiciem zażądali więcej. Następnie przytrzymując przestraszonych sytuacją pokrzywdzonych przeszukali kieszenie ich kurtek. U jednego z nich zauważyli portfel, a w nim gotówkę. Zabrali pieniądze w łącznej kwocie 80 złotych i uciekli. Nieletnim pokrzywdzonym na szczęście nic się nie stało.

Dzięki reakcji świadka, szybko na miejscu pojawili się policjanci i zatrzymali agresorów na sąsiedniej ulicy. Odzyskali też należące do 14-latka pieniądze.

Napastnicy to mieszkańcy Zamościa w wieku 22 i 33 lat. Starszy z nich był nietrzeźwy w organizmie miał ponad 2 promile. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Policjanci zgromadzili materiał dowodowy i w środę doprowadzili podejrzanych do Prokuratury Rejonowej w Zamościu. Tam prokurator przedstawił im zarzuty.

Mężczyźni odpowiedzą za rozbój na 14-latku i usiłowanie rozboju na 16-latku. Starszy z podejrzanych był już wcześniej karany za tego typu przestępstwo i odbywał w związku z tym karę więzienia. Tym razem odpowie więc w warunkach recydywy. Zamojski sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanych na najbliższe trzy miesiące. Za rozbój grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Zamość)

3 komentarze

  1. Dał im dychę na bolta, bo takie marginesy taksówkami nie powinny jeździć. Bolt jest dla takich marginesów właśnie

  2. Lubią te wczasy

  3. Gołodvpcy niech chodzą pieszo!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo