Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Napadł na mężczyznę na ul. Turystycznej. Recydywista ukradł poszkodowanemu telefon

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 33-latek, który na ul. Turystycznej napadł na mieszkańca Lublina. Napastnik uderzył pokrzywdzonego, przewrócił na ziemię, a następnie grożąc niebezpiecznym narzędziem zabrał mu telefon.

W miniony czwartek na ul. Turystycznej w Lublinie doszło do rozboju na mieszkańcu Lublina. Napastnik uderzył pokrzywdzonego, a następnie przewrócił na ziemię i grożąc niebezpiecznym narzędziem doprowadził do stanu bezbronności. Później zabrał mu telefon komórkowy o wartości 500 zł.

Kryminalni ustalili, że sprawcą rozboju jest 33-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna został już zatrzymany. Policjanci odzyskali również skradziony telefon komórkowy, który wstawiony był do jednego z lombardów.

33-latek decyzją sądu na trzy miesiące trafił do aresztu. Jak się okazało był on już karany za podobne przestępstwo. Będzie więc odpowiadał w warunkach recydywy.

Zgodnie z kodeksem karnym rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia zagrożony jest karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

 

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

7 komentarzy

  1. Utylizować!!!! Szkoda czasu i pieniędzy na takie śmieci. Utylizować!!!!!!!!

  2. Czepili się a pewnie to dobry chłopak jest tak mówi reszta złodziei

  3. Telefon wart 500 zł, ale bieda, mógł go od razu oddać i nie zgłaszać sprawy.

  4. Paser nie odpowie?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo