690 680 960

Nałęczów: Rusza Rajd Partyzancki zabytkowych motocykli

W Nałęczowie rozpoczął się Rajd Partyzancki motocykli zabytkowych: „Ruszamy na trakt, jak za tamtych lat!”. Kilkudziesięciu motocyklistów wyjedzie w mającą ponad 100 km trasę. Dla publiczności będzie sporo atrakcji.

Od wczoraj w Nałęczowie można podziwiać kilkadziesiąt starych motocykli. Dzisiaj wyruszą one w Rajd Partyzancki. O godzinie 10, z placu przy Nałęczowskim Ośrodku Kultury, uczestnicy wyruszą w liczącą ponad 100 kilometrów trasę, która wiedzie po okolicach Nałęczowa i Karczmisk. Po drodze będą mieli do wykonania kilka zadań. Zawodnicy w trakcie trasy będą otrzymywać punkty za odnalezienie konkretnego miejsca i punktów kontroli przejazdu. W czasie imprezy zostaną wybrani mistrzowie umiejętności prowadzenia motocykla i mistrzowie jazdy na regularność.

Jednak najbardziej widowiskowo zapowiada się zaplanowany na godzinę 16 konkurs elegancji. Jednoślady będą oceniane w dwóch kategoriach, tych wyprodukowanych do 1955 roku, oraz młodszych. W trakcie konkursu, który odbędzie się przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury, będą odbywały się liczne prezentacje i konkurencje. Łącznie zaprezentuje się ponad 60 motocyklistów z całej Polski.

Rajd zorganizowała Lubelska Grupa Weterańska „Partyzant”, która w dziesiątą rocznicę organizacji I edycji Rajdu Partyzanckiego, postanowiła reaktywować to wydarzenie w nowej formule. Impreza odbywa się pod hasłem: „Ruszamy na trakt, jak za dawnych lat”.

(fot. LGW Partyzant)
2015-05-23 07:30:33

Jeden komentarz

  1. 🙂

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…