690 680 960

Największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego przyjechała do Lublina. Trwa montaż obiektów

Dwa lata temu mieszkańcy Lublina mieli okazję oglądać jedną z największych w kraju wystaw budowli z klocków Lego. W tym roku wystawa będzie dwukrotnie większa. Zobaczyć będzie można ponad sto premierowych budowli.

Nową, największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego, będzie można podziwiać w Lublinie już od najbliższej soboty. Na 2 tys m.kw. zwiedzający zobaczą ponad sto premierowych budowli powstałych z milionów klocków. Jedna z atrakcji to największy na świecie samolot, który został wykonany z miliona klocków Lego. Model Boeinga 747, samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży Prezydenta USA, został wykonany w skali 1:7, ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości. Każdy będzie mógł zajrzeć do środka samolotu i podejrzeć zbudowane z klocków sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych. Ponadto będzie można zobaczyć multimedialną prezentację przedstawiającą najciekawsze informacje dotyczące prezydenckiego samolotu oraz scenki rozgrywające się na jego pokładzie.

Miłośników sportu zaciekawi z pewnością aleja gwiazd. Uwieczniono na niej m.in. jednego z najbardziej popularnych piłkarzy na świecie Roberta Lewandowskiego. Jego postać w skali 1:1 została wykonana z 70 tysięcy klocków. Kunszt budowniczych docenił sam piłkarz publikując na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zdjęcie swojej podobizny z klocków, oraz podpisując pamiątkową koszulkę, która zostanie wyeksponowana w gablocie. Figurę Agnieszki Radwańskiej, najlepszej polskiej i trzeciej w rankingu WTA tenisistki, zbudowano z 40 tysięcy klocków. Postać ma 172 cm wzrostu i została przedstawiona w trakcie serwisu. Najwyższa jest postać Marcina Gortata, która mierzy 214 cm, a zbudowano ją z 120.013 elementów. Koszykarz trzyma w rękach piłkę. Z klocków zbudowany został też Rafał Sonik, najbardziej utytułowany polski rajdowiec, czterokrotny zwycięzca klasyfikacji Pucharu Świata, który jako jedyny Polak indywidualnie wygrał rajd Dakar.

Wśród nowości będzie Human Body, czyli nietypowa lekcja biologii. Przedstawia ona modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty wykonane z klocków Lego. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny. Dla fanów Gwiezdnych Wojen przygotowano kolekcję Star Wars. Do tego dochodzi Fun Park, czyli strefa zabaw klockami oraz kino edukacyjne. Wystawa zostanie otwarta 2 września na terenie Outlet Center przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie. Bilety kosztują od 11 do 17 złotych, przy czym dzieci do wzrostu 95 cm wchodzą bezpłatnie.

41

42

44

(fot. nadesłane)
2017-08-29 17:24:31

8 komentarzy

  1. Jadę obejżeć

  2. Moja ma 110cm, ale każe sie przygarbić, to wpuszczo za darmo, ja se poczekam na zewnątrz, to se dziecko darmo poogląda, a kto wie, może co w kieszeni wyniesie.

  3. na kolanach wejdę ?

  4. Jestem karłem i mam ponizej 95cm wzrostu. Czy wejde za darmo? 😛

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)