690 680 960

Najpierw pobił partnerkę, potem chciał ją zamordować. Obywatel Zimbabwe trafił już do aresztu

Uderzał swoją partnerkę pięściami po twarzy, tułowiu i głowie. Następnie ruszył na nią z nożem. Kobieta ratując swoje życie wyskoczyła przez balkon z drugiego piętra.

Prokuratura wszczęła czynności w sprawie usiłowania zabójstwa kobiety. Zdarzenie miało miejsce w piątek 11 listopada w Lublinie. Jak wynika z ustaleń śledczych, 26-letni obywatel Zimbabwe Sebele T. w trakcie kłótni miał zaatakować swoją partnerkę, pochodzącą z tego samego kraju.

Mężczyzna najpierw zaczął uderzać kobietę pięściami po twarzy, tułowiu i głowie. Kiedy ta chciała uciec, zamknął drzwi mieszkania na klucz, po czym zaczął jej grozić śmiercią. Po chwili od słów przeszedł do czynów, gdyż chwycił nóż i usiłował zadać nim cios pokrzywdzonej.

Wtedy kobieta otworzyła drzwi balkonowe i ratując swoje życie wyskoczyła z drugiego piętra. Po chwili na miejscu byli już ratownicy medyczni oraz policjanci. W wyniku upadku kobieta doznała obrażeń ciała i została przetransportowana do szpitala. Natomiast funkcjonariusze zatrzymali agresora.

W trakcie przesłuchania wyszło też na jaw, że to nie pierwszy raz, kiedy 26-latek pobił swoją partnerkę. Blisko dwa tygodnie wcześniej uderzył ją otwartą dłonią w twarz.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz czynności narządu ciała, a także usiłowania zabójstwa. Grozi za to kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec Sebele T. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

(fot. Policja Lublin)

49 komentarzy

 1. Serdeczne pozdrowienia z Malmö – już niedługo Polska będzie jak Szwecja. Niestety nie na poziomie PKB. 🙂

 2. Oni przemoc i brutalność mają w genach. Czytajcie, póki jeszcze wam wolno wyniki badań naukowych i wyciągajcie wnioski.

 3. Lublin is not Harare

  ech…

 4. Głęboko zasmucony tym, jak niektórzy moi rodacy zachowują się w Lublinie. Większość z nas zachowuje się dobrze, szanuje ziemię, która nie jest nasza zawsze i jest wdzięczna za możliwość. Oczywiście rasiści skupią się tylko na tych kilku, którzy źle się zachowują i zaczną stereotypizować nas wszystkich

 5. Kły jak u wampira

Kursy walut

 • USD 4.476zł -0.17%
 • GBP 5.4484zł 0.19%
 • EUR 4.6976zł 0.02%
 • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ