690 680 960

Najgorsza droga w Polsce jest w naszym regionie. Mówił o niej nawet premier

Mieszkańcy Podedwórza od lat czekają na remont głównej drogi przez ich miejscowość. jej stan jest tak fatalny, że kilka lat temu droga została zamknięta. Na sytuację w gminie zwrócił uwagę premier.

Podczas sobotniej konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki podjął temat fatalnego stanu dróg lokalnych w Polsce. Wyjaśniał, że potrzebne są spore środki, aby naprawić zniszczone drogi gminne i powiatowe. Specjalnie w tym celu jesienią ma zostać utworzony specjalny fundusz, na który trafi kwota 5 mld złotych. Pieniądze te będą przeznaczone na dofinansowanie inwestycji na najbardziej zniszczonych drogach lokalnych.

Jako przykład fatalnego stanu drogi, premier wskazał sytuację w gminie Podedwórze w powiecie parczewskim. Najważniejsza droga w gminie z powodu tragicznego stanu nawierzchni została w 2015 roku zamknięta dla ruchu pojazdów. Do tej pory nie zrobiono nic, aby poprawić jej stan, gdyż ani gminy, ani też starostwa nie stać na jej przebudowę. Jak oszacowano, potrzeba na to aż 2,5 mln zł a roczny budżet gminy Podedwórze wynosi zaledwie około 5 mln zł.

Pomóc starali się mieszkańcy, którzy zorganizowali publiczną zbiórkę na remont tej drogi. Udało się jednak zebrać około 30 tys. zł, pomoc obiecał też powiat parczewski. Pomimo wielu programów, dzięki którym w ostatnich latach można było starać się o dofinansowanie tego typu inwestycji, nie udało się jednak zebrać nawet na niezbędny wkład własny. Teraz po słowach premiera, który zapewnił o udzieleniu pomocy, mieszkańcy żyją nadzieją, że w końcu droga przez ich miejscowość doczeka się nowej nawierzchni.

Tak wyglądają drogi w gminie Podedwórze:

(wideo – YouTube – MrLordist i Patryk)
2018-04-19 00:05:34

40 komentarzy

  1. w Gminie Piaski i powiecie Świdnickim rządzi PSL i region naprawdę kwitnie,
    Tu się żyje i inwestuje.

  2. Zapraszamy do przejechania sie drogą Bychawa Piaski, jest tam odcinek ok 3 km gdzie droga jest w fatalnym stanie, mozna koła po urywac i zaznaczam ze jest to droga wojewódzka po ktorej dziennie oprócz samochodow osobowych porusza sie mnóstwo tirow. Moze tym sie ktos zainteresuje w koncu ????????

  3. TAK NARZEKACIE ALE U WAS W CHMIELU MAJĄ REMONTOWAĆ DROGĘ A O PODEDWURZU NIE SŁYCHAĆ NIC

  4. Piaski – Piotrków????? Jechałem wczoraj jedne światełka bo kładli asfalt na rondzie a tak cała droga już prawie wyremontowana (jaszcze kilka odcinków wierzchniej warstwy asfaltu). Z Trawnik na Fajsławice to dopiero jest droga wojewódzka. Nie dość że z wybojami to taka szeroka że odstęp między podwójną ciągłą a liniami skrajnymi jest nie wiele większy. Pobocza wyjeżdżone prawie po metrze jak się dwa większe auta wymijają. Co do dróg w parczewskim to tam faktycznie stan niektórych jest opłakany. A ta z parczewskiego do włodawskiego ułożona z jakiś płyt betonowych i przylana asfaltem przypomina jazdę pociągiem.

Kursy walut

  • USD 4.3697zł -0.83%
  • GBP 5.3464zł -0.31%
  • EUR 4.6356zł 0.03%
  • CHF 4.803zł 0.12%

Polub nas