690 680 960

Nagrali wyjątkowy teledysk. Promuje akcję „Pomoc dla Służb Medycznych Lublin” (wideo)

Dostępny jest już teledysk wspierający lubelską akcję, która chwalona jest w całym kraju. Członkowie grupy „Pomoc dla Służb Medycznych Lublin” niosą pomoc instytucjom z całego regionu zaopatrując je w tak potrzebne teraz środki ochrony osobistej.

W niedzielę odbyła się premiera teledysku promującego akcję „Pomoc dla Służb Medycznych Lublin”. W jej ramach grupa wolontariuszy szyje maseczki, fartuchy, czepki czy też kombinezony, które są najbardziej potrzebne w tych trudnych dla służby zdrowia czasach. Aby pomoc była jak najbardziej skuteczna, członkowie grupy przede wszystkim dbają o logistykę. Kontaktują się z placówkami medycznymi, a także innymi organizacjami w Lublinie i okolicach by zebrać od nich zapotrzebowanie na odzież ochronną, środki ochrony osobistej i etc. Ciągle zbierają zamówienia od szpitali, przychodni, domów pomocy społecznej i innych ośrodków, gdzie materiały ochronne są niezbędne. Następnie realizują dostawy brakujących środków. Wszystko oczywiście za darmo.

Jak bardzo ważna jest to pomoc świadczy fakt, iż grupa „Pomoc dla Służb Medycznych Lublin” chwalona jest w całym kraju za zaangażowanie oraz pomoc służbom medycznym. Jak duża jej skala pomocy wskazuje fakt, iż do piątku jej członkowie uszyli i przekazali już 33 936 maseczek. Trafiły one do 120 miejsc. Są wśród nich: szpitale, domy pomocy społecznej, domy dziecka, hospicja, pogotowie ratunkowe, schronisko dla bezdomnych, komisariat policji a nawet Polski Czerwony Krzyż. Pomocy nie odmawiają nikomu, maseczki trafiły zarówno do Lublina, jak też do Popkowic, Gościeradowa, Krzesimowa, Matczyna, Parczewa, Chełma, Krasnegostawu, Międzyrzeca Podlaskiego, Bełżyc, Kraśnika, Wojciechowa, Lubartowa, Łęcznej, Dęblina, Świdnika, Hrubieszowa, a nawet do Kozienic i Nowego Targu.

Akcja wciąż trwa, gdyż zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej cały czas jest bardzo duże. Łączne zapotrzebowanie, jakie wpłynęło do grupy, wynosi 63 276 maseczek. Włączyć się do niej można poprzez kilka sposobów: szycie maseczek, podarowanie materiałów potrzebnych do szycia czy też wsparcie finansowe, gdzie środki zostaną przekazane na zakup materiałów wykorzystywanych na co dzień do szycia maseczek, fartuchów, czepków czy kombinezonów. Pomysłodawcą stworzenia teledysku jest wspierająca akcję „Pomoc dla Służb Medycznych Lublin” Fundacja MemoLife.

(wideo – Fundacja MemoLife)

7 komentarzy

 1. Koniecznie trzeba pomóc służbie medycznej. Z powodu epidemii większość pracuje zdalnie, albo ma dyżury bo pacjentów na zabiegi się nie przyjmuje, a zakażonych jak na lekarstwo brak. Swoją tezę opieram na prywatnych informacjach od lekarzy, a nie na telewizji wiec wybaczcie rozbieżność.

  • Obracasz się wśród dziwnych lekarzy, albo kłamiesz. Ci których znam pracują wszyscy, zabiegowcy też, bo wszyscy są teraz potrzebni. To że planowe zabiegi spadły nie znaczy, że na SOR nie są przyjmowane nagłe przypadki. A jak idziesz do pacjenta na SOR to nie wiesz, czy jest zakażony czy nie i środki ochrony musisz zużyć.

 2. Ratownik medyczny

  Serdecznie dziękujemy Jesteście dla nas bohaterami.

 3. terytorialsom paliwo medykom piosenka
  brawo pis

  • niby cos dali, ale

   Łaskę zrobili terytorialsom z tą obniżką kilku groszy na Orlenie, gdzie różnica w cenie 1 L benzyny w Lublinie na orlenie, a na wsiach Lubelszczyzny i też na Orlenie to 50gr. ( za 3.65 zł E95 ostatnio tankowałem ).Ale propaganda jest że dali obniżkę kilku groszy.

 4. Ratownik medyczny

  Większość Czesiu powie że to nasza praca i za to bierzemy pieniądze. Powiem Tobie szczerze że mi jest to obojętne Nie wierzę politykom.

 5. Kiler z lubartowa

  Wielka porażka. Zamiast myslec optymistycznie to nakrecaja bezsilnosc w czlowieku jak nie w faktach to w wydarzeniach lub radiu ciekawe cze bedzie taki dzień w polsce zeby nikt nic o koronie nie mowil. Teledysk bezsens jeszcze ta cichociemna w rogu.

Kursy walut

 • USD 3.9769zł -0.83%
 • GBP 5.0142zł -0.36%
 • EUR 4.3543zł -0.41%
 • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas