Nagminne dewastacje mienia. Burmistrz apeluje do mieszkańców i policji (zdjęcia)
12:13 09-01-2021

W ostatnim czasie w Biłgoraju dochodzi do dewastacji mienia miejskiego. Głównie chodzi o nowe obiekty oddane do użytku niespełna 3 miesiące temu, znajdujące się w parku za Urzędem Miasta Biłgoraj.
– Zniszczone zostały między innymi elementy placu zabaw: huśtawka, klamki w furtkach oraz przęsła ogrodzenia. To tylko niektóre efekty wybryków chuliganów odnotowane na terenie miasta w ostatnim czasie. Z podobną sytuacją mamy do czynienia na innych placach zabaw mieszczących się na terenie miasta oraz na nowym targowisku miejskim „Mój Rynek” przy ul. Jagiełły – poinformował burmistrz miasta Janusz Rosłan.
Nagrania z monitoringu, gdzie zostały zarejestrowane akty wandalizmu, zostały już przekazane policji. Za niszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
– Wzywam do zaprzestania niszczenia mienia! Akty wandalizmu niweczą działania, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców i przestrzeni, w której żyjemy. Wydatki na naprawę wybryków chuligańskich i usuwania szkód ponosimy my, wszyscy mieszkańcy miasta. Należy pamiętać, że takie działania są przestępstwem. Park na Placu Wolności jest pod stałym monitoringiem 2 kamer – apeluje i wyjaśnia burmistrz miasta.
Jednocześnie Janusz Rosłan zaapelował również do mieszkańców, aby reagowali na to, co dzieje się w ich otoczeniu. To właśnie dzięki reakcji świadków udaje się zatrzymać sprawców zniszczenia mienia.
– Nie bądźmy obojętni na akty wandalizmu, zgłaszajmy je policji lub straży miejskiej. Otoczenie, w którym wszyscy żyjemy, jest dobrem wspólnym i na każdym mieszkańcu spoczywa społeczny obowiązek dbania o nie. Dzwoniąc na policję można zachować anonimowość, a połączenie na numer alarmowy 112 jest bezpłatne. Telefony do Straży Miejskiej to: 84 686 02 26 lub 721 818 182. Można także o nieprawidłowościach informować bezpośrednio oficera dyżurnego KPP w Biłgoraju pod numerem 47 815 22 10 lub swojego dzielnicowego. Można również skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wchodząc na stronę internetową Policji – wyjaśnia burmistrz.
Janusz Rosła swoje słowa skierował także do Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju, prosząc o zwiększenie ilości patroli w parku za Urzędem Miasta Biłgoraja, szczególnie w porze wieczornej i nocnej.
(fot. Miasto Biłgoraj)
Jedna kamera i ciach, szybko się zwróci po złapaniu chuliganów i za naprawy już mieszkańcy płacić nie będą.
Bardziej wygląda to na tandetne wykonanie niż akty wandalizmu.
też tak myślę ze poza wygiętym ogrodzeniem to są akty partactwa…
to powyginane ogrodzenie to największa tragedia… wyprostujesz gołą ręką i będzie pozamiatane.
Nie nie, ktoś położył się i tę dziurę długą wydłubał zapałką.Albo szczyzorykiem żelaznym.Albo łyżką od jogusia Pewnie w trzy-cztery godziny i włala: dewastacja gotowa!
Uczniowie i studenty mają zdalno naukę i się nudzo…
123, rozumiem że ogrodzenie samo się pogięło ? Od wiatru ????? Rodzice mają w nosie wychowanie dzieciaków , łazio to całymi dniami bez celu i niszczy …..
Marcin z całym szacunkiem dla Ciebie ale grubość pręta w tym ogrodzeniu daje do myślenia. Wygląda jak marketowe,takie uszkodzenia spowoduje nawet gałązka z drzewa. Drut w siatce ogrodzeniowej jest grubszy niż ten w zdewastowanym ogrodzeniu.
Chamy biłgorajskie z dziada pradziada
Mówisz też o sobie , bo jesteś z tych okolic czy zgadujesz tylko? Ja myślę że z grubą kasę tu wydaną odwalono lipę i tyle w temacie.
Płot ktoś forsował górą.
Ale ta huśtawka z czerwonym to się chyba rozkreciła.
Ewentualnie apel do mieszkańców niech noszą ze sobą kombinerki, zobaczą usterkę to naprawią.
Kiedyś było gniotsa nie łamiotsa, a tera wszystko made in czajna. 😀