Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nad ranem rozpoczęło się bombardowanie Kijowa (wideo)

W piątek rano prezydent Andrzej Duda poinformował, że rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Ukraiński przywódca przekazał, że nad ranem zaczęło się bombardowanie Kijowa.

– Właśnie rozmawiałem z Wołodymyrem Zełenskim. Sytuacja w Kijowie jest bardzo trudna. Nad ranem Rosjanie zaczęli bombardowanie miasta. Drony zrzucają bomby na budynki mieszkalne. Giną ludzie. To oczywisty akt terroru, żeby złamać morale, ale jest ogromna determinacja, żeby obronić stolicę – poinformował w piątek rano Andrzej Duda na Twitterze.

– Stolica Ukrainy znalazła się pod ciężkim ostrzałem rakietowym armii rosyjskiej – poinformował w piątek rano szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba. „Straszliwy rosyjski atak rakietowy na Kijów” – napisał na Twitterze Kułeba. Dodał, że to najcięższy atak od 1941 roku. 

– 137 bohaterów, naszych obywateli straciło życie. Ponad 300 osób zostało rannych – poinformował w nocy z czwartku na piątek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

(fot. Nexta)

34 komentarze

  1. Za pewnie się unia czuła teraz będzie płacz.

  2. Von der Leyen i Scholz to dwulicowcy, którzy udają że współczują Ukrainie a jednocześnie odmawiają jej pomocy. Mamona zaślepiła ich oczy.

Wiadomości z info112