Nad jeziorami pojawi się więcej policjantów. Patrole będą także na wodzie

Dodatkowe patrole policji będą w okresie wakacyjnym pełnić służbę nad jeziorami i innymi zbiornikami wodnymi w naszym regionie oraz w położonych obok miejscowościach turystycznych. Funkcjonariusze pojawią się także na wodzie.

Jak co roku w okresie letnim nad jeziorami, gdzie w wakacje przyjeżdżają tłumy mieszkańców naszego regionu, a także turystów z innych stron kraju, pojawią się dodatkowe patrole policji. Oprócz funkcjonariuszy z komend, na terenie których znajdują się zbiorniki wodne, skierowani tam zostaną mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

Przede wszystkim policjanci będą zwracać uwagę na osoby wchodzące do wody po spożyciu alkoholu, zachowujące się w sposób brawurowy czy też korzystające z niewłaściwy sposób z materacy i innych podobnych pływających sprzętów. Nadzorowane będą także ośrodki wypoczynkowe, plaże, kąpieliska, pola namiotowe oraz placówki handlowe i gastronomiczne.

Nie zabraknie również działań profilaktycznych. W ramach prowadzonych działań takich jak „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” dzielnicowi oraz wyznaczeni funkcjonariusze będą spotykać się z osobami wypoczywającymi nad jeziorami i rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie nad wodą.

Jednak policjantów spotkać będzie można nie tylko na lądzie, lecz również na wodzie. W niektórych miejscach, tak jak na Zalewie Zemborzyckim i jeziorze Piaseczno już teraz funkcjonariusze patrolują akweny z wykorzystaniem łodzi motorowych. Podobnie będzie również m.in. na jeziorach Bialskie czy Zagłębocze. W tym przypadku chodzi głównie o zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystających z różnego rodzaju sprzętów pływających a także jak najszybsze dotarcie do osób wymagających udzielenia im pomocy.

(fot. policja)

3 komentarze

 1. Proponuję o rozstawienie więcej toi toi przy takich zbiornikach bo ludzie są karani za to że nie sikają do wody tylko pujda w krzaki a za krzakami mandat 100zl bo odlalem się w miejscu publicznym!!! Się pytam gdzie mam się odlać nie mówiąc o grubszej sprawie do domu mam pojechać 100 km i wrócić?????????

 2. Ojoj to kto będzie Don kaczora pilnował i jego willi z kotem?

 3. budżet się nie zamyka za mało mandatów z zaplanowanych wystawili?? statystyka się nie zgadze trzeba dalej gnębić ludzi?? to chodzi o wasze bezpieczeństwo, jak się ktoś odleje i się pośliźniesz możesz złamać nogę. Brawo policja, po co ludziom pieniądze jak można ich prześladować!! Kocham wszystkie zwierzęta choć je…ie mnie jakiś pies. 1312

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7312zł 0.02%
  • GBP 5.1244zł 0.34%
  • EUR 4.531zł 0.16%
  • CHF 4.2053zł 0.19%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL