690 680 960

Nad jeziorami pojawi się więcej policjantów. Patrole będą także na wodzie

Dodatkowe patrole policji będą w okresie wakacyjnym pełnić służbę nad jeziorami i innymi zbiornikami wodnymi w naszym regionie oraz w położonych obok miejscowościach turystycznych. Funkcjonariusze pojawią się także na wodzie.

Jak co roku w okresie letnim nad jeziorami, gdzie w wakacje przyjeżdżają tłumy mieszkańców naszego regionu, a także turystów z innych stron kraju, pojawią się dodatkowe patrole policji. Oprócz funkcjonariuszy z komend, na terenie których znajdują się zbiorniki wodne, skierowani tam zostaną mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

Przede wszystkim policjanci będą zwracać uwagę na osoby wchodzące do wody po spożyciu alkoholu, zachowujące się w sposób brawurowy czy też korzystające z niewłaściwy sposób z materacy i innych podobnych pływających sprzętów. Nadzorowane będą także ośrodki wypoczynkowe, plaże, kąpieliska, pola namiotowe oraz placówki handlowe i gastronomiczne.

Nie zabraknie również działań profilaktycznych. W ramach prowadzonych działań takich jak „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” dzielnicowi oraz wyznaczeni funkcjonariusze będą spotykać się z osobami wypoczywającymi nad jeziorami i rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie nad wodą.

Jednak policjantów spotkać będzie można nie tylko na lądzie, lecz również na wodzie. W niektórych miejscach, tak jak na Zalewie Zemborzyckim i jeziorze Piaseczno już teraz funkcjonariusze patrolują akweny z wykorzystaniem łodzi motorowych. Podobnie będzie również m.in. na jeziorach Bialskie czy Zagłębocze. W tym przypadku chodzi głównie o zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystających z różnego rodzaju sprzętów pływających a także jak najszybsze dotarcie do osób wymagających udzielenia im pomocy.

(fot. policja)

3 komentarze

  1. Proponuję o rozstawienie więcej toi toi przy takich zbiornikach bo ludzie są karani za to że nie sikają do wody tylko pujda w krzaki a za krzakami mandat 100zl bo odlalem się w miejscu publicznym!!! Się pytam gdzie mam się odlać nie mówiąc o grubszej sprawie do domu mam pojechać 100 km i wrócić?????????

  2. Ojoj to kto będzie Don kaczora pilnował i jego willi z kotem?

  3. budżet się nie zamyka za mało mandatów z zaplanowanych wystawili?? statystyka się nie zgadze trzeba dalej gnębić ludzi?? to chodzi o wasze bezpieczeństwo, jak się ktoś odleje i się pośliźniesz możesz złamać nogę. Brawo policja, po co ludziom pieniądze jak można ich prześladować!! Kocham wszystkie zwierzęta choć je…ie mnie jakiś pies. 1312

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy