Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nad Bugiem wpadł z nielegalnymi papierosami. Przemytnika wytropił pies

Próba przemytu papierosów zakończyła się zatrzymaniem dla obywatela Ukrainy. Mężczyzna został ujęty przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po tym jak przemycił z terytorium Ukrainy do Polski nielegalne papierosy.

W miniony czwartek funkcjonariusze z Placówki SG w Woli Uhruskiej, prowadzili działania związane z ochroną granicy państwowej. W ich trakcie, na terenie powiatu chełmskiego, mundurowi ujawnili w pobliżu rzeki granicznej Bug, duże tekturowe pudła wypełnione nielegalnymi papierosami.

Podczas dalszych działań, na miejsce sprowadzono psa służbowego, który podjął trop osoby i doprowadził funkcjonariuszy do ukrywającego się przemytnika. Jak ustalili funkcjonariusze, kontrabanda została wcześniej przemycona przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski.

Obywatel Ukrainy został zatrzymany, a ujawnione przemycone papierosy o wartości ponad 140 tys. zł zabezpieczone. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymany cudzoziemiec po zakończonych czynnościach procesowych, został przekazany służbom granicznym Ukrainy.

(fot. NOSG)

Komentarze wyłączone